Krádež bez ľútosti: Soche nad obcou Stráňavy niekto odpílil ruky

Takto horel senník celú noc
Takto horel senník celú noc Zdroj: TV Markíza

Súsošie plačúcich žien bolo vraj terčom vandalov aj v minulosti.

Kuriózna krádež sa stala v horách nad obcou Stráňavy pri Žiline. Niekto tam bez ľútosti odpílil ruky bronzovej sochy. Takéto niečo sa na Slovensku nestalo prvýkrát.

Zničenú sochu na vrchu Javorina viac ako päť kilometrov od obce, vraj objavil náhodný okoloidúci. Výtržník tam prišiel zrejme v noci zo štvrtka na piatok.

„Odrezať ruky, ktoré mali temer meter dĺžku je veľmi smutná udalosť, priam hyenická. Nemáme úctu, bohužiaľ," vyhlásil starosta Stráňav Jozef Papán.

Podľa starostu obce je viac ako pravdepodobné, že výtržník si svoj čin vopred naplánoval. Ruky totiž odpílil doslova precízne. Ťažké bronzové ruky poškodili aj okolitú dlažbu. Súsošie plačúcich žien bolo vraj terčom vandalov aj v minulosti.

„Pred zhruba ôsmimi rokmi už bola krádež nachystaná, socha bola mimo stojana. Nepodarilo sa to však z toho titulu, že napadol sneh a zrejme sa tam nemohli dostať mechanizmy," spomína Papán.

Podobný prípad mali pred pár rokmi aj v Nemeckej pri Brezne. Zlodeji tam rovnako ako v Stráňavách siahli na bronzovú sochu až dvakrát. Asi 30-kilogramová ruka skončila v zberných surovinách. Aj v tomto prípade sa polícia pravdepodobne vydá týmto smerom.


STRÁŇAVY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti