Smutný príbeh outletu Voderady nemá konca. Nikto ho nechce ani za tretinovú cenu

Niektoré strany komunikujú na bilboardoch aj v cudzom jazyku.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Za projektom stál aj odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák.

Skrachované nákupné centrum nikto nechce. Outlet pri Voderadoch zostal stáť opustený uprostred poľa a predáva sa za tretinu jeho pôvodnej ceny. Aj tak sa však nenašiel žiadny kupec. Obchody vraj ľudom v blízkej dedine až tak veľmi nechýbajú, aj starostku viac mrzí kus úrodnej pôdy, o ktorú kvôli stavbe prišli.

Outlet vo Voderadoch začali budovať v roku 2012. Podobný komplex vznikal aj o 17 kilometrov ďalej pri Senci a aj keď mnohí upozorňovali, že to nie je úplne dobrý nápad, obe centrá nemali pochyby, že budú úspešné.

Outlet v Senci nikdy neotvorili, pre ten vo Voderadoch prišiel Deň D 30. Októbra 2013. Úvodné až 75 percentné zľavy pritiahli davy ľudí a zdalo sa, že centrum napodobní úspech rakúskeho Parndorfu.

Dnes sú plné obchody už minulosťou. Po outlete ostala len opustená kopa betónu a skla uprostred poľa. Nákupné centrum, za ktorým bol napríklad aj Ladislav Bašternák skrachovalo.

Smutný príbeh outletu však nekončí. Z pôvodných 30 miliónov eur, klesla jeho hodnota na desať miliónov a ani za túto cenu ho nikto v dražbe nechce.

Analytik obchodu Ľubomír Drahovský hovorí, že na mieste outletu by mohlo stáť bizniscentrum s malými prevádzkami.

Téme sa venoval redaktor Martin Petro.


VODERADY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Outlet

Dôležité udalosti