Žena, ktorá na Silvestra nožom zabila svojho druha, spoznala trest

Sestra nebohého trvá na tom, že išlo o úmyselnú vraždu. S výškou trestu nebol spokojný ani prokurátor.

Tvorili pár no na Silvestra sa všetko zmenilo. Žena (39) má na krku vážne obvinenie. Počas popíjania alkoholu sa pohádala s priateľom a hádka sa skončila tragicky.

Sestre nebohého muža sa dnes len ťažko pozeralo do očí žene, ktorá zabila jej brata. Obžalovaná Jana vraj priateľa bodla kuchynským nožom viackrát. Jedna smerovala priamo do srdca. Táto rana bola smrteľná.

Žena hneď po zabití tvrdila, že sa bránila. Sudca ju ale poslal do väzby. Sestra nebohého muža je presvedčená, že keby sa bránila, vyzeralo by to inak.

„On sa bránil. Ona na neho vytiahla nôž, on mal dorezané ruky. Mal pichnuté do čela. A tretia rana ktorá bola smrteľná bola do rebier a zasiahla srdce," hovorí sestra nebohého muža.

Obžalovaná sa v utorok pred sudkyňou priznala a ľutovala čo urobila. Za zabitie priateľa jej hrozil až 25-ročný trest. Sudkyňa ale nakoniec rozhodla, že si odsedí 13 rokov a 6 mesiacov.

Súd prihliadol najmä na spôsob spáchania činu jeho následok, zavinenie, pohnútku. Zistil u obžalovanej jednu poľahčujúcu okolnosť a to v podobe priznania oľutovania trestnej činnosti.

Sestra nebohého však trvá na tom, že išlo o úmyselnú vraždu.

S výškou trestu nebol spokojný ani prokurátor. Žiadal 20-ročný trest a preto sa na mieste odvolal.


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti