Smetiari nestíhajú, v meste sa kopia odpadky. Banská Bystrica sa začína podobať na Neapol

Ľudia sa búria na sociálnych sieťach aj v uliciach. Banskú Bystricu čaká veľká zmena v zbere komunálneho odpadu.

Plné smetné koše v Banskej Bystrici. Niekoľko dní tam meškajú s odvozom. Dosluhujúca spoločnosť, ktorá mala smeti na starosti, už nestíha zabezpečiť poriadok.

Preplnené nádoby, na ktorých je hŕba odpadu, alebo sa tam nezmestí už vôbec nič. Tak to už niekoľko dní vyzerá v Banskej Bystrici. Smeti sa povaľujú okolo košov. Ľudia sa búria na sociálnych sieťach aj v uliciach.

Banskú Bystricu čaká veľká zmena v zbere komunálneho odpadu. Po 28 rokoch menia dlhodobého dodávateľa služby. Práve tu treba hľadať príčinu neporiadku pri košoch. Nedostatky podľa radnice vznikli v dôsledku personálno - technických výpadkov súčasného poskytovateľa služby.

Podľa informácií TV Markíza je za tým stará dosluhujúca technika, dovolenky, či zvýšená práce neschopnosť zamestnancov.

Oslovili sme ešte stále aktuálneho dodávateľa služieb. Na kameru hovoriť nechceli, poslali nám písomné stanovisko.

,,Uvedomujeme si súčasný stav v zbere komunálnych odpadov. Vzniknutú situáciu riešime od začiatku týždňa objednaním externých kapacít. Za vzniknutú situáciu sa obyvateľom Banskej Bystrice ospravedlňujeme," uviedla v stanovisku firma ICEKO-ONYX s.r.o.

Po meste tak už začali predčasne premávať aj vozidlá nového dodávateľa. Odvoz odpadu a dočisťovanie stanovíšť naplno preberú od augusta. Mesto tvrdí, že k náprave vzniknutého stavu by malo dôjsť do konca tohto týždňa.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odpadky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.