Obávajú sa rakoviny: Obyvateľov Strážskeho nahnevalo neodborné búranie azbestovej strechy

nepoddalasaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Susedia už podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za ohrozenie zdravia.

Búranie starej azbestovej strechy nahnevalo obyvateľov Strážskeho. Sú presvedčení, že ju rozoberajú neodborne a ohrozujú tak ich zdravie. Úrady žiadajú, aby rázne zasiahli.

Robotníci vraj azbestovú strešnú krytinu hádzali voľne na zem. Pri rozberaní do strechy udierali kladivami a palicami. Podľa miestnych sa tak do okolia rozptýlili karcinogénne látky.

Susedia sa sťažovali na mestskej polícii aj mestskom úrade. Privolali aj štátnu políciu. Policajti vraj prišli, aj odišli a na stavbe sa ďalej veselo pracovalo.

Reportér TV Markíza Vladimír Bučko sa pokúšal telefonicky spojiť so správcom stavby, mobil ale nedvíhal.

Na mestskom úrade mu odkázali, že vlastníkov stavby upozornili. Primátor Vladimír Dunajčák tvrdil, že viac urobiť nevie. Na okamžité zastavenia stavby vraj nemá kompetencie. Očakáva, že majitelia stavby budú po jeho napomenutí rozoberať strechu opatrnejšie.

Strešnú krytinu by podľa starostu mali sypať cez rúry do veľkých vriec tak, aby sa neprášilo.

Ak sa vraj situácia bude opakovať, obráti sa na príslušné úrady. Susedia ale stavbárom druhú šancu dať nemienia. Už podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za ohrozenie zdravia.

Ak sa nechcete dostať do podobných problémov, odstraňovanie azbestu zverte odbornej firme. Tá musí mať povolenie od Úradu verejného zdravotníctva. Zaplatíte síce viac, nebudete ale riskovať niekoľko tisícovú pokutu.


STRÁŽSKE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Strážske

Dôležité udalosti