Ako na divokom západe: Muži na autách strieľali do diviakov kúsok od rodinných domov s deťmi

Nevidiaca Romana je na ulici. Na Rumuna, ktorý ju týral, sme zavolali políciu
Zdroj: TV Markíza

Poľovník potvrdil, že takýto spôsob lovu je nezákonný.

Ako na divokom západe sa v stredu večer cítili obyvatelia obce Beluša pri Púchove. Muži na troch autách tam strieľali do diviakov. A to všetko len kúsok od rodinných domov a počas poľnohospodárskych prác.

Miestni sa okamžite vybrali zistiť, o čo ide. Keď žiadali jedného z poľovníkov, aby s tým prestali, stretli sa s nezáujmom. Stopy po jazde na terénnych autách boli vidieť na poli aj na druhý deň.

Údajní poľovníci strieľali diviaky v tesnej blízkosti rodinných domov, kde sa v tom čase nachádzali malé deti. Všetci sa radšej išli schovať do svojich domov.

Na druhej strane je zase diaľnica D1. Je málo pravdepodobné, že by niekto dal povolenie na streľbu v takomto priestore.

"Ja by som skôr povedala, že to bolo pytliactvo. Pretože asi poľovačka povolená by takto nemohla byť," uviedla svedkyňa.

Poľovník potvrdil, že takýto spôsob lovu je nezákonný. Okrem toho ten istý zákon hovorí o nesprávnom spôsobe lovu ak v tom čase na poli zberajú úrodu. Na lov diviačej zvery sa používa dlhá guľová zbraň a tá má veľký dostrel.

"Guľovnica má dostrel tak do päť kilometrov. Strela z brokovnice podstatne menej, ale tiež je to veľmi ďaleko, kilometer odhadujem," vysvetlil Ján Drha, predseda poľovného združenia Ostrý vrch.

Polícia danú vec momentálne rieši, ako priestupok na úseku zbraní a streliva, respektíve poľovníctva. 


BELUŠA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ohrozenie

Dôležité udalosti