Domáce

Po čom túžia Slováci

Cesta autom na dovolenku s deťmi.
Zdroj: shuterstock.com

Prečítajte si výsledky najnovšieho prieskumu.

Slováci najviac túžia po dovolenke, po dopravnom prostriedku a rekonštrukcii bývania. Až 56 percent ľudí najčastejšie láka oddych v kombinácii relaxu a poznávania a štvrtina z nás túži po čisto relaxačnej dovolenke. ČSOB realizovala online prieskum o túžbach Slovákov v čase 9. mája do 1. júna na vzorke 2 084 respondentov.

zdroj: ČSOB


Polovica z nás chce cestovať

Najväčšou túžbou dovolenky chtivých Slovákov je cestovanie po Európe, starý kontinent túži vidieť 53,5 percenta opýtaných. S výrazným odstupom nasleduje Amerika (12 percent, Ázia (11 percent), Afrika a Slovensko (8 percent). Z prieskumu vyplynulo aj to, že najväčšou túžbou je dovolenka, ktorá je kombináciou relaxu a poznávania.

zdroj: ČSOB


Takmer každý chce mať auto

Slováci by si spomedzi dopravných prostriedkov najradšej zakúpili auto. Je to až 90 percent z tých, ktorí si chcú kúpiť dopravný prostriedok. Po novom motocykli túži 5 respondentov. Iba dve percentá opýtaných má záujem o karavan či obytný príves.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Snom Slovákov, ktorí túžia po aute, je najčastejšie rodinné vozidlo typu SUV. Dôležitými parametrami pre opýtaných boli spoľahlivosť, bezpečnosť a kvalita. Ženy túžia viac po menšom mestskom aute, ktoré naopak takmer vôbec nie je snom mužov. Ich snom sú športové autá.

Každý tretí chce rekonštruovať

Slováci, čo sa zveľaďovania príbytku týka, túžia najčastejšie po rekonštrukcii exteriéru - napríklad strechy či fasády, nasleduje kúpeľňa a kuchyňa.

Ľudia snívajú aj o modernizácií domácností kúpou nového zariadenia. Presne 52 percent túži po novom nábytku. Pre pätinu z nás je dôležitá biela technika (práčka, chladnička či umývačka riadu) a čierna technika (televízia či domáce kino).

zdroj: ČSOB


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.