Kvôli tomuto mužovi sa rozišlo takmer 50-tisíc párov a je na to hrdý

Sila ženy II.: 40. epizóda
Sila ženy II.: 40. epizóda Zdroj: Profimedia.sk

Na konte má aj koniec asi 97 manželstiev.

Škótsky stand-up komik Daniel Sloss mnohých ľudí rozčúlil, iných zase motivoval alebo inšpiroval. K rozchodu. Dvadsaťosemročný mladý muž má na konte najmenej 34-tisíc rozchodov a koniec asi 93 manželstiev.

"Ak by som mal byť realista, povedal by som, že je to 50-tisíc rozchodov. Stále dostávam od ľudí správy a maily. Každý deň," povedal Daniel pre Newsweek.

Ľuďom sa akosi dostala do hlavy jeho teória o vnímaní lásky, vzťahov, statusu single a samého seba. Tá odznela počas jeho stand-up šou Jigsaw na Netflixe ešte v roku 2018. "Bol to milostný list pre slobodných ľudí. Povedal som len veci, ktoré niektorí ľudia potrebovali počuť. Nie je nič zlé na tom, že ste single," povedal komik.

Daniel v šou opisuje, ako mu otec ako 7-ročnému chlapcovi vysvetľoval, že život je o skladaní puzzle, ktorého stredobodom je láska. A tak, aj on si už ako malý chlapec, rovnako ako väčšina spoločnosti, osvojil to, že každý by mal žiť sťastný v páre a byť sám asi nie je veľmi dobré.

V súčasnosti spoločnosť kritizuje za presadzovanie nerealistickej romantickej ideológie, ktorá už malé deti núti veriť, že každá princezná potrebuje očarujúceho princa a naopak. Podľa neho aj s pomocou sociálnych médií si často do svojho puzzle života natlačíme ľudí, ktorí sa ale do našich životov v skutočnosti nezmestia. Ale radšej ich tam mať budeme, akoby sme išli proti presvedčeniu spoločnosti.

"Niektorí ľudia viac milujú predstavu lásky ako osobu, s ktorou sú. Moja generácia romantizovala myšlienku lásky a je to ako rakovina," tvrdí Daniel.

Ďalej komik povzbudzuje svoje publikum, aby prehodnotilo svoje vzťahy. Skutočne váš partner patrí do vašej životnej skladačky? Zapadá do nej? Ak nie, priznajte si, že posledné roky vášho života boli stratou a jednoducho sa pohnite ďalej.

Daniel tiež tvrdí, že pokiaľ nemáte radi sami seba, ako vás môže partner či partnerka milovať na 100 percent. Človek by sa nemal báť byť sám, spoznať sa, čo chce, aký je a mať sa rád. Vtedy si nájde osobu, ktorá bude preňho tá osudová.

Škotsky stand-up komik využíva komédiu ako prostriedok nielen na to, aby sa jeho fanúšikovia smiali, ale aby vyvolal kritické otázky na to, ako konáme. Jeho šou sú vždy nefiltrované, vulgárne a brutálne úprimné.

Jeho prístup mu pomohol presadiť sa na scéne už v 17-tich rokoch. Dnes je z neho medzinárodná hviezda, ktorá vypredáva predstavenia po celom svete. Pred rokom mal dokonca šou aj v Bratislave.

Pozrite si starší rozhovor s Danielom:


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.