Domáce

Školáčka (12) vyhrala v súťaži knihu. Pri jej čítaní by sa červenali aj dospelí

kniha.jpg

Na [email protected] sa nám ozvala jej mama.

Školáčka Silvia (12) z Dolnej Marikovej sa zúčastnila na recitačnej súťaži Šmarhanovská Maríková. Súťažilo sa vo viacerých kategóriach, podľa veku i podľa žánru, vystúpenia hodnotila porota. Prítomná bola i duchovná mama podujatia, pani Mgr. Sidónia Buociková - Šmarhanovská, rodáčka z Hornej Marikovej.

Deti, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach, získali encyklopédie a iné zaujímavý knižné tituly. Silvia dostala špeciálnu cenu, a to knihu od Pavla Baričáka. To ani netušila, aká je jej cena špeciálna.

"Moja dcéra má veľmi rada encyklopédie a bola nešťastná, že ostatné deti ich dostali a ona nie. Tak som ju chcela namotivovať, že aj táto kniha je pekná a mala by si ju prečítať. Začítala som do nej ja a skoro som odpadla pri slovách porno, penis a podobne," hovorí školáčkina mama pani Melicheriková. 

Prečítajte si necenzurovanú ukážku z knihy:


Len zo zaujímavosti sa chcela dopracovať k informácií, kto bol zodpovedný za výber kníh pre deti z prvého a druhého stupňa základnej školy, ktoré na súťaži recitovali. "Ani v škole nevedeli, že kto za to môže. Knihy im tam len prišli," povedala Silviina mama.

O tom, či knihy do súťaže venovala Matica slovenská, nevedel ani starosta obce Horná Mariková Miroslav Hamar. "My sme sa spoľahli pri výbere kníh na Považskú knižnicu," povedal pre TVNOVINY.sk

Tak sme zavolali do Považskej knižnice v Považskej Bystrici. "Nebudeme sa k tejto veci vyjadrovať. My sme v tomto len tretia strana. Hlavným organizátorom bola obec Horná Mariková," povedala nám Ivana Knappová z Považskej Bystrice.


HORNÁ MARIKOVÁ/nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.