V kauze Technopol, kde figurovali Kočnerovi ľudia, nastal posun

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Trvalo viac než dva roky, kým sa Technopol začal vracať do rúk pôvodných majiteľov.

V kauze Technopol, v ktorej figurujú ľudia okolo Mariana Kočnera, nastal posun. Vyšetrovateľ finančnej polície NAKA začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, informuje o tom portál aktuality.sk.

Podľa portálu ovládnutie sprevádzalo množstvo čudných okolností, o viaceré z nich sa postaral Okresný súd Bratislava I. Trvalo viac než dva roky, kým sa Technopol začal vracať do rúk pôvodných majiteľov.

Práve pre postup dvoch sudcov z tohto súdu podal ešte vlani v júni trestné oznámenie Daniel Lipšic. Ten ako advokát zastupuje poškodených. Podľa neho mohli svojimi rozhodnutiami dopomôcť ku krádeži firmy.

Zo spisu zmizlo niekoľko strán, ktoré sa však neskôr našli. Pre tento fakt minister spravodlivosti Gábor Gál vlani v novembri odvolal šéfku súdu Annu Kašajovú. "Tristo strán zo spisu týkajúceho sa kauzy Technopol Servis, ktoré zmizli z OS Bratislava I, sa našli," uviedol vtedy minister. Našli ich advokáti jednej z dotknutých strán pri nahliadnutí do iného spisu, ktorý podľa jeho slov nie je kauzálnym spisom a týka sa obchodného registra, ale aj kauzy Technopol. 

Pozrite si archívnu reportáž Michala Hečka, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza technopol

Dôležité udalosti