Domáce

Matovič už bol na detektore lži, Procházka vytiahol Mečiara

Igor Matovič
Zdroj: SITA

Reakcia má iba jednu vetu.

Igor Matovič prešiel detektorom lži, naďalej vyzýva Radoslava Procházku, aby sa nechal otestovať aj on. Rovnako ho žiada, aby verejnosti priznal, že v prípade financovania prezidentskej kampane klamal a aby odišiel z politiky.

"Vyzývam ho, aby konečne bol chlap, postavil sa pred ľudí a povedal a priznal 'klamal som, podvádzal som, okrádal som vás, odpustite odchádzam z politiky, zabudnite'. Toto si myslím, že by bolo chlapské a mal by to urobiť," povedal novinárom v parlamente Matovič.

Zdroj: SITA

Lídra OĽaNO testovala podľa jeho slov nezávislá firma, ktorú vybral Nový čas, ten aj vytvoril kľúčové otázky. Znenie otázok dopredu Matovič poznal.

Prvá bola, či chcel Radoslav Procházka zaplatiť 50 až 90 percent za inzerciu u Matoviča bez dokladu. Matovič odpovedal áno, čo detektor vyhodnotil ako pravdivú odpoveď.

Druhá otázka znela, či sa Procházka vyjadril pri úsilí platiť za inzerciu bez dokladov v duchu "veď aj tak to nemá šancu nikto skontrolovať". Matovič odpovedal áno, čo opäť stroj vyhodnotil ako pravdivú odpoveď.

V tretej otázke sa Matoviča pýtali, či vydieral Procházku tým, že urobí k tejto téme tlačovku, pretože meškali s úhradou faktúry. Matovič tvrdil, že nie, čo vyhodnotili ako pravdivú odpoveď.
"Dokázal som, čo som tvrdil," vyhlásil Matovič. Líder OĽaNO priznal, že by najradšej poslal na detektor lži všetkých politikov. V prípade Procházku tvrdí, že by neprešiel žiadnym detektorom lži na svete.

Matovič priznal, že by bol rád, keby sa hnutiu OĽaNO v prieskumoch vrátili voliči. Tí podľa prieskumov prechádzajú k Procházkovi.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Matoviča mrzí, že Procházka ponuku na detektor nevyužil. Test podľa neho trval 2,5 hodiny. „Nebola to prechádzka ružovou záhradou. Potili sa mi ruky a pri pisoári sa mi triasli kolená," opísal Matovič svoje pocity. Podľa neho sa na detektore dokázalo, čo tvrdil cez týždeň. Matovič sa obáva, že Procházka bude hľadať detektor, ktorého výsledky si bude môcť kúpiť alebo oklamať.

Procházka reaguje

Radoslav Procházka na celú vec reagoval len jednou vetou. "Od spoločníka Mečiarovej dcéry a parťáka firiem Mečiarovej rodiny si ja pečiatku na svoj charakter nikdy pýtať nebudem," uviedol Procházka.

BRATISLAVA/TASR, SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti