Zsuzsovú, Szabóa a Andruskóa obvinili z nedovoleného ozbrojovania. Objavili sa aj dve nové mená

17_BUCKO_MOR_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Podľa informácií TV Markíza sa toto obvinenie týka plánovaných vrážd Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a Daniela Lipšica.

Vyšetrovateľ vzniesol voči Alene Zsuzsovej obvinenie, ktoré sa má týkať plánovaných príprav vrážd advokáta Daniela Lipšica a prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Informáciu priniesla RTVS.

„Doposiaľ na Úrad špeciálnej prokuratúry nebolo doručené žiadne nové uznesenie o vznesení obvinenia k osobe Alena Zs.," povedala pre TV Markíza Andrea Predajňová, hovorkyňa Generálnej prokuratrúy SR.

V tejto súvislosti obvinili aj Tomáša Szabóa a Zoltána Andruskóa. Zbrane, samopaly našli pri domovej prehliadke u Miroslava Marčeka ešte v septembri 2018, keď ho zadržali pre vraždu Jána Kuciaka. On už z nedovoleného ozbrojovania obvinený je.

Ako informovala polícia na svojom facebooku, v súvislosti s prípadom vraždy Jána Kuciaka, zadržali ďalších dvoch ľudí - Adama H. a Dávida Sz.

Televízia Markíza zistila, že práve od Adama H. mal mať Miroslav Marček spomínané zbrane.

Na obvinenie sme sa pýtali advokáta Aleny Zsuzovej. Zhovárala sa s ním redaktorka Zuzana Ferenčáková. "Som odcestovaný, čerpám dovolenku mimo územia Slovenskej republiky. Moja klientka sa odmietla vyjadriť a odmieta vypovedať, takže tento úkon zopakujeme. Ale k obsahu obvinenia sa momentálne vyjadrovať nebudem, nakoľko som nemal možnosť si naštudovať obsah vznesenia obvinenia," povedal pre TV Markíza Štefan Neszméry, advokát Aleny Zsuzsovej.

Na otázku, ako si vysvetľujú s klientkou toto obvinenie odpovedal, že je to podľa nich účelové. „Tieto obvinenia vychádzajú z úkonov, ktoré prebehli minulý rok. Vychádzajú z obvinenia a z výpovedí, ktoré uviedol pán Andruskó, takže nejako bližšie sa k nim vyjadrovať nebudem," dodal Neszméry.

  

BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti