Vedci vraj odhalili tajomstvo "dokonalej" kávy. Kde na Slovensku ju uvaríte?

Káva - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Základom je mať dobrú vodu.

Britskí chemici údajne odhalili tajomstvo dokonalej šálky kávy, ktorým je podľa ich zistení primerane tvrdá tečúca voda z kohútika, oznámila televízia ITV.

Odborníci z univerzity v anglickom meste Bath skúmali vplyv rôzneho zloženia vody na chuť kávy za pomoci moderných metód. Dospeli pritom k záveru, že tá istá káva môže mať výrazne inú chuť v závislosti od tvrdosti vody, ktorou sa zaleje.

Proces rozpúšťania, "extrakcie" kávy podľa nich priaznivo ovplyvňuje prítomnosť iónov horčíka (magnézia) vo vode. Negatívny vplyv má naopak vysoká koncentrácia hydrogénuhličitanov, rovnako ako voda bohatá na sodík, ktorú produkuje každý zmäkčovač vody, ktorý pri regenerácii spotrebúva soľ.

Dôležité sú aj zrná a spôsob praženia

Podľa chemika Christophera Hendona káva obsahuje stovky chemikálií, ich presné zloženie závisí od druhu zŕn a spôsobe ich praženia.

Zdroj: shuterstock.com

"Zistili sme, že zloženie vody zohráva kľúčovú úlohu v tom, aký podiel cukrov, škrobov, zásad a kyselín sa extrahuje z určitého množstva pražených zŕn," uviedol chemik Christopher Hendon z University of Bath. Ďalšími faktormi sú spôsob mletia, teplota, tlak a doba varenia kávy.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Zo záverov štúdie, publikovanej v odbornom časopise Journal of Agricultural Food Chemistry, vyplýva, že na chuť kávy má pozitívny účinok špecifická tvrdosť vody s vysokou úrovňou horčíkových iónov a s nízkym obsahom hydrogénuhličitanov.

"Neexistuje dokonalé zloženie vody ... Voda bohatá na magnézium je ale lepšia v extrakcii zložiek kávy a výsledná chuť závisí od (horčíkových) iónov vo vode a množstva prítomných bikarbonátov," uviedol Hendon.

K účasti na praktickej fáze projektu prizval Hendon aj priateľa, spolumajiteľa kaviarne v Bathe Maxwella Colonna-Dashwooda, úspešného účastníka britských i medzinárodných súťaží v príprave kávy.

Aká voda je na Slovensku

Na Slovensku je tvrdá i mäkká voda. Opýtali sme sa odborníka, na čo v domácnosti je ktorá lepšia. Tak napríklad mäkká voda je lepšia na pranie, pretože špina sa v nej lepšie rozpúšťa. Naopak, na umývanie okien zase tvrdá, pretože ich nemusíte potom dlhšie leštiť.

Mäkká voda je tiež lepšia napríklad na umývanie vlasov, či polievanie kvetov alebo zavlažovanie záhrad. Tvrdá zase na bežné pitie.

Ak neviete, akú vodu máte doma, pozrite si priloženú mapu a nájdite si svoj okres.

Zdroj: http://www.stopvodnemukamenu.sk

BRATISLAVA/TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.