Domáce

Slnko, slnko, slnko! A k tomu ešte vysoké teploty

Horuce počasie
Zdroj: Shutterstock.com

Toto všetko nás čaká a neminie najbližších 10 dní.

Pred nami je slnečný a horúci víkend, no a po ňom nás čaká naozaj tropický týždeň.

Družica

V nočných hodinách ešte postupoval cez naše územie nevýrazný studený front a to smerom na severovýchod. Z juhozápadnej Európy sa ale začala presúvať smerom na severovýchod táto tlaková výš. No a práve ona sa sa postará o spomínané horúčavy.

Teploty

Po jej okraji k nám totiž začne prúdiť od juhu až juhozápadu teplý vzduch zo Stredomoria, ktorý zohreje vnútrozemie Európy na 30 a postupne aj na viac stupňov. Zajtra sa bude Slovensko nachádzať v teplotnom pásme 25 až 30 stupňov, ďalšie dni budú na juhu samozrejme ešte horúcejšie.

Zrážky

Čo sa týka zrážok, tak tie sa zajtra u nás vyskytnú naozaj iba výnimočne. Očakávame ich najmä v horských oblastiach stredného Slovenska, alebo v Tatranskej oblasti a budú vo forme prehánok alebo búrok z tepla.

Vietor

Ani vietor nás veľmi neosvieži, pretože bude fúkať iba slabo alebo mierne prevažne od juhovýchodu, iba na východe zafúka od severu rýchlosťou zhruba do 20 km/h.


Pracovný týždeň sa skončil celkom príjemným zväčša slnečným počasím. Teploty dnes vystúpili na viacerých miestach nad 25st, ale zajtra budú ešte vyššie. Celoplošné dažde nám v najbližších dňoch naozaj nehrozia, aj keď je v nedeľu v kalendári Medard. Tento rok to ale vyzerá tak, že nás Medard sklame na plnej čiare a slávnej Medardovej kvapky sa určite nedočkáme.

Doprava

Ak sa cez víkend chystáte na cesty, tak si do tašky určite pribaľte aj fľašu vody, pretože vysoké teploty, ktoré nás čakajú budú najmä v aute naozaj neznesiteľné. Okrem toho môžu slnečné lúče zhoršovať výhľad na cestu, tak si dávajte pozor a jazdite opatrne!

Noc

Dnešná noc bude ako stvorená na pozorovanie hviezd, pretože obloha má byť zväčša jasná až polojasná. Teploty budú ešte cez noc príjemné a vzduch sa do rána ochladí na 15 až 8 stupňov.

Už dlhšie avizujeme, že tento víkend sa počasie vydarí, a to potvrdzuje aj pohľad na predpovednú mapu, pretože obloha bude nad celým Slovenskom prevažne slnečná.

Západné Slovensko

Aj na západe Slovenska teda očakávame jasnú oblohu, prípadne sa na nej objaví iba malá oblačnosť. Teploty budú popoludní vysoké a vystúpia na 27 až 30 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobne bude aj na strednom Slovensku. Keďže je to hornatejšia oblasť našej krajiny, tak sa tu popoludní môže vytvárať kopovitá oblačnosť a lokálne možno aj izolovaná búrka z tepla. Na severe vystúpi teplota na 24 až 27, na juhu sa oteplí do 30 stupňov.

Východné Slovensko

No a do tretice aj na východe bude prevládať zväčša slnečná obloha, popoludní s kopovitou oblačnosťou a možnou lokálnou prehánkou či búrkou v Tatranskej oblasti. Teplota tu vystúpi na 24 až 28 stupňov.

Hory

Na horách bude počasie prevažne slnečné, iba okolo poludnia sa vytvorí prechodne zväčšená oblačnosť z ktorej môže ojedinele zaburácať. V nadmorskej výške 1 500 metrov sa oteplí na 15 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 2, a to je slabá až mierna záťaž. Nezabudnite na pitný režim a na priamom slnku buďte opatrní, čo platí najmä pre deti a starších ľudí.

Týždenná predpoveď

V ďalších dňoch nás čakajú extrémne horúčavy, a to najmä v tých najjužnejších lokalitách, kde sa v budúcom týždni bude teplota šplhať až k tropickým 35 stupňom.

Na severe má byť o pár stupňov menej. Počasie bude po celý čas zväčša slnečné, a ak sa vyskytnú búrky z tepla, tak iba izolované v popoludňajších hodinách.

Záhradkári sa teda budú musieť spoľahnúť na svoje vlastné sily, pretože výdatnej vlahy sa v týchto dňoch nedočkáme. No a otepľovať sa začnú aj noci.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti