Ľuboš Ferus, považovaný za šéfa nitrianskeho podsvetia, je už na slobode

Adam Ružička v obklopení dvoch Kazachov v dueli na MS do 20 rokov.
Zdroj: Koláž TV Markíza: TASR, KR PZ Nitra

Z ilavského väzenia ho prepustili v piatok.

Ľuboš Ferus už v piatok (26. 7.) opustil brány ilavskej väznice a je doma, čo nám potvrdila jeho advokátka Júlia Vestenická. Naďalej ho však budú stíhať na slobode. Väzbu mu nepredĺžili a zákonom stanovená lehota vyprší v utorok (30. 7.)

Vyšetrovateľa NAKA ho viní z lúpeže. Spáchať ju mal v noci 29. decembra v Želiezovciach. Spolu s ďalšími mužmi podľa policajtov prepadol posádku taxíka. Auto najskôr zablokovali a mužov vytiahli von. Žiadali od nich peniaze aj mobil. Ľuboš Ferus mal na posádku vytiahnuť nôž.

Podľa Ferusovej verzie však išlo o ľudí, ktorí predtým robili neporiadok v jednom z podnikov pri Leviciach a spôsobili v ňom škodu. Majiteľ podniku ho vraj požiadal o pomoc. Muž ale vinu odmieta a považuje celé stíhanie za účelové a vykonštruované.

Ferus je jedným z mála žijúcich posledných mohykánov divokých 90-tych rokov. Hoci ho dlhé roky považujú za šéfa nitrianskeho podsvetia, on sám to popiera.

Netajil sa kamarátstvom napríklad s Tiborom Pápayom, ktorého pred rokmi zavraždili spolu s kumpánmi v Dunajskej Strede, no blízky vzťah mal mať aj so zakladateľom bratislavského gangu sýkorovcov - Miroslavom Sýkorom, z ktorého vraždy je aktuálne obžalovaný. On ale tvrdí, že nemal žiadny motív a vinu odmieta.

Pozrite si archívnu reportáž Zuzany Ferenčákovej.


ILAVA/zg, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ľuboš Ferus

Dôležité udalosti