Kaliňák uháňal cez tunel, dostal inú pokutu než píše sadzobník: Takto to vysvetľuje polícia

Ak vodič totiž v obci prekročí rýchlosť nad 40km/h, nemal by sa vyhnúť pokute od 350 do 370 eur.

Roberta Kaliňák zastavili policajti, keď na svojom Audi A6 v bratislavskom tuneli Sitina prekročil rýchlosť o 43 km/h. Bývalého ministra vnútra a podpredsudu Smeru zastavila hliadka ešte v nedeľu večer, keď uháňal 123-kilometrovou rýchlosťou. V tuneli je ale povolená osemdesiatka.

Na mieste hneď zaplatil pokutu vo výške 160 eur. Píše o tom Nový čas.

„Išiel som po diaľnici a neuvedomil som si, že už som v tuneli a treba začať brzdiť. Keď som začal, bolo už neskoro. Bola to moja chyba a som sa aj ospravedlnil. Policajti boli slušní a na mieste som zaplatil pokutu, lebo za chyby sa platí. Mrzí ma to,“ reagoval Kaliňák.

V sadzobníku pokút sa ale píše o vyšších pokutách za takého priestupky. Ak vodič v obci prekročí rýchlosť nad 40km/h, nemal by sa vyhnúť pokute od 350 do 370 eur. Mimo obce by tento priestupok stál vodiča 280 eur.

K výške pokuty sa pre TVNOVINY.SK vyjadrila aj polícia. Tvrdí, že v tomto prípade postupovala podľa zákona o priestupkoch a aj interného predpisu ministerstva vnútra.

„Pri určení druhu sankcie a jej výmery sa prihliadne na závažnosť priestupku, najmä na spôsob jeho spáchania a na jeho následky, na okolnosti, za ktorých bol spáchaný, na mieru zavinenia, na pohnútky a na osobu páchateľa, ako aj na to, či a akým spôsobom bol za ten istý skutok postihnutý v kárnom alebo disciplinárnom konaní," dodal policajný hovorca Michal Szeiff.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti