Už je jasné, kto spôsobil hromadnú nehodu na D1. Prehovoril vodič kamióna

Príslušník polície Lorenzo D'Aloia ukazuje nôž, ktorým dobodali v Ríme policajta.
Zdroj: koláž TV Markíza

Darko je rád, že hrôzostrašnú nehodu prežil.

Všetko je inak. Včerajšiu dopravnú nehodu na D1 pred Hlohovcom nespôsobil vodič kamióna. Podľa polície môže za ňu šofér dodávky. Pripomeňme, že pri zrážke sa zranilo 12 ľudí. V nemocnici skončilo ťažko zranené aj šestnásťročné dievča.

Krátko po 13.30 h dostali v pondelok (29. 7.) záchranári na č. 112 informáciu, že na diaľnici sa stala nehoda. Na miesto vyštartovali všetky záchranné zložky. Zasahovali aj leteckí záchranári.

Pri nehode sa zranilo 12 ľudí. Šestnásťročnú dievčinu s poranením chrbtice a 43-ročnú ženu s bolesťami v bruchu transportoval vrtuľník do nemocníc. S ľahko zranenou nohou skončil v rukách lekárov aj 48-ročný slovinský šofér kamióna Bohnec Darko. Keď sme sa s ním stretli a ukázali mu fotografie z nehody, mal slzy v očiach.

Prvá informácia bola, že katastrofu na diaľnici spôsobil on. A to tak, že z nevysvetliteľných príčin narazil do stredových zvodidiel a narazil do áut na druhej strane diaľnice.


Vyšetrovaním polícia ale zistila, že takto to nebolo. Za kamiónom išla dodávka. Jej šofér ho chcel obehnúť, no v ľavom jazdnom pruhu si zrejme nevšimol prichádzajúce vozidlo a narazili do seba. „Počujem ako škrípu pneumatiky pozriem sa do spätného zrkadla a vidím dve autá v sebe," povedal nám Darko.

Vrážali aj do kamióna. Šofér nákladného vozidla sa snažil zrážke vyhnúť, no plne naložený náves ho vyniesol do betónových zvodidiel. Kabína sa odtrhla a preletela na opačnú stranu diaľnice, kde zasiahla tri autá. Darko je rád, že ostal živý.

„Polícia upozorňuje vodičov, že skôr ako začnú s prechádzaním do iného jazdného pruhu nech si preveria takzvané mŕtve body. Vzápätí treba preveriť spätné zrkadlo a dať znamenie o zmene smeru jazdy. Až po týchto úkonoch je možné začať s preradením do iného jazdného pruhu," odporúča trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Škody po nehode odhadujú na asi 40-tisíc eur. Zranená dievčina a žena, ktoré sú v nemocnici sú podľa našich informácii mimo ohrozenia života.

Nakrúcal reportér Roman Ruttkay.


PIEŠŤANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme D1

Dôležité udalosti