Šéf vyšetrovacieho tímu kauzy Technopol končí

Technopol.
Zdroj: TV Markíza

V tejto kauze mala skupina ľudí okolo Mariana Kočnera pripraviť pôvodných vlastníkov o známy bratislavský vežiak.

Tím, ktorý vyšetruje kauzu Technopol, dostane nového šéfa. Pre Aktuality to potvrdil riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian.

Zurian tak mal urobiť po „získaní zatiaľ neoverených informácií." Tie sa objavili v rámci vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Kuciak otvoril prípad týkajúci sa ľudí prepojených v súčasnosti na väzobne stíhaného podnikateľa Mariana Kočnera.

V šifrovanej komunikácii, ktorú sa polícii podarilo prelomiť, sa Kočner a obvinený podnikateľ a Norbert Bödör majú baviť aj o vyšetrovateľovi, ktorý nebude dlhšie v práci, aby sa vyšetrovanie pribrzdilo, respektíve natiahlo. Práve tu má byť reč o doterajšom šéfovi tímu Technopol.

V kauze Technopol, v ktorej skupina ľudí okolo Mariana Kočnera pripravila pôvodných vlastníkov o známy bratislavský vežiak, je obvinených viacero osôb aj jedna firma.

Figuruje medzi nimi aj advokát Andrej Šabík, ktorého polícia podozrieva, že z väzby vynášal Kočnerove motáky. Nechýba ani Jozef Dučák, ktorý vystupuje ako svedok v kauze televíznych zmeniek.

Skupina ľudí spájaná cez Kočnera mala ovládnuť Technopol cez ukradnuté akcie a fingované valné zhromaždenie.

Mali takto získať majetok v hodnote asi 20 miliónov eur. V prípade je obvinených šesť osôb, Kočner medzi nimi zatiaľ nie je.

Kauzu pôvodne vyšetroval Štefan Jombík, rovnako ako ďalšie Kočnerove kauzy. Prípad mu však museli odňať, nakoľko tiež čelil disciplinárnemu konaniu.

Napokon aj s kolegom Jaroslavom Barochovským odišli do civilu. Obaja policajti viacero podozrení voči Kočnerovi prehliadali.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza technopol

Dôležité udalosti