Šičky na východe, ktoré talianska firma nevyplatila: Akú šancu majú získať svoje peniaze?

V zákonom stanovenej lehote im taliansky majiteľ na účty poslal len pár desiatok eur.

Namiesto výplaty a odstupného iba almužna. Takto skončili šičky v odevnej spoločnosti na severovýchode Slovenska. V zákonom stanovenej lehote im taliansky majiteľ na účty poslal len pár desiatok eur. Zaujímali sme sa, akú šancu majú získať svoje peniaze.

Na vrátnici si vyzdvihli výplatné pásky a potvrdilo sa im to, čo už vedeli z bankových účtov. „Zistili sme, že na účet nám prišlo po 215 eur každému jednému. To je myslím, že iba životné minimum nám poslali," vraveli šičky.

S hľadaním novej práce môže ženám pomôcť úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Kto im však pomôže s tým, aby im bolo vyplatené to, čo im patrí?

„Doplatok výplaty za mesiac jún bude zaplatený 29. augusta tohto roku a odstupné sa bude realizovať v mesačných splátkach. Budem sa snažiť uhrádzať ich v maximálnej možnej výške," reagovala firma I.C.A. Svidník.

Inšpektorát práce však pripúšťa len splátky odstupného. S tým by však museli súhlasiť zamestnanci, a to sa nestalo. Pokutovať zamestnávateľa môžu až do výšky 100-tisíc eur. Podnet už avizovali odborári.

Viac zisťoval reportér Pavol Sivák


SVIDNÍK/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme PO

Dôležité udalosti