Zverejnili správy Kočnera s Bödörom: "Ak sa Smer neudrží pri moci, tak skončíme všetci v base"

Marian Kočner.
Zdroj: TASR

Doteraz sa komunikácia Kočnera s Bödörom či Ághom na pojednávaní nečítala.

Časť komunikácie cez šifrovanú aplikáciu Threema o tom, ako sa bavili Marian Kočner a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, zverejnil Denník N. 

Kočnerovu komunikáciu predložil súdu prokurátor Ján Šanta. Doteraz sa však komunikácia na pojednávaní nečítala.

Kočner sa baví o dohode s "Milanom" v súvislosti s výpoveďou Pavla Ruska ešte z minulého roka. Pred tým, ako Kočnera zatkli.

Kočner: „Ruska volajú na inšpekciu vypovedať. Je to pod kontrolou alebo ani nie?“ pýta sa Bödöra. „Teda, či ešte platí dohoda s Milanom…“ dodáva.

„Neviem. Podľa mňa áno,“ odpovedá Bödör. Šéfom inšpekcie bol vtedy dnešný policajný prezident Milan Lučanský. „Ok,“ odpovedal Bödörovi Kočner.

Nevedno ale, či dohoda s Milanom ešte platila, keďže Kočnera krátko na to zatkli. Bolo to v júni 2018 pre zmenky. Lučanský sa až potom stal policajným prezidentom. Ten pre Denník N poprel, že by mal akékoľkvek dohody s Kočnerom a Bödörom. Podľa neho chceli skôr túto komunikáciu na neho našiť.

"Ak by som bol ja Milan, o ktorom sa rozprávajú a ak by k takej dohode došlo, tak by teraz nebol Marian Kočner vo väzbe a obvinený vo viacerých závažných prípadoch a obžalovaný v prípade zmeniek," reagoval Lučanský.


Správy s Ághom

Marian Kočner a Štefan Ágh, ktorý je obvinený v kauze televíznych zmeniek, sa tiež bavili cez Threemu. Konkrétne o tom, ako robili "slinoviny".

Píšu si o nevzatí Pavla Ruska do väzby v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej. Súdy vtedy povedali, že stačí, ak bude mať Rusko na nohe monitorovací náramok.

"Papier, na ktorý sme robili slinoviny u teba neostal žiaden?“ pýta sa v komunikácii Kočner. Ágh mu mal odpovedať, že to preverí. „pohladam rano, okolo obeda budem ba,“ odpovedá Agh.

Denník zverejnil aj časti komunikácie Kočnera s Petrom Tóthom, ktorú zaistila polícia. Sú tam osobné údaje zavraždeného novinára ešte z 3. októbra 2017, čo je päť mesiacov pred vraždou Jána a Martiny.

„Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta,“ písal Kočner Tóthovi.

Prepojenia na vládny Smer

Denník N tiež tvrdí, že veľkú časť komunikácie tvoria správy o politike. Ľudia okolo podnikateľa mali konať v prospech Smeru.

"Z komunikácie je zrejmé, že sa výraznou mierou snažil o trestné stíhanie a diskreditáciu najmä Daniela Lipšica (Lipstein, Gambino), Igora Matoviča, Borisa Kollára (vlekár) a Andreja Kisku," píše sa podľa denníka v policajnom zázname. 

Bödörovi mal Marian Kočner 6. januára 2018 napísať: "Toho Lipsteina musíme tento rok dotiahnuť." Bödör mu mal odpísať, že "to na 100 percent."

Po vražde mal Kočner o budúcnosť Smeru podľa správ s Bödörom veľké obavy. „Negatívne hodnotil niektoré kroky zo strany Roberta Fica, ktoré mali oslabiť pozíciu tejto strany, navrhuje plán, ako sa udržať pri moci, lebo inak, ako sám uviedol: ‚Všetci skončíme v base‘.“

Reakcie politikov spracoval do reportáže Viktor Serebryakov.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.