Mečiar chystá novú stranu, nevylučuje spoluprácu s Harabinom

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Predstaviť by ju mal začiatkom septembra.

Trojnásobný expremiér Vladimír Mečiar sa vraj chystá vrátiť do politiky. Podľa pluska.sk už tri mesiace pracuje na založení strany.

V rozhovore pre portál, okrem iného, povedal, že strana má už hotové stanovy a reálne existuje. Do týždňa by mala zmeniť názov. Ako sa však bude volať, neprezradil. Rovnako ani mená ľudí, ktorí by sa v nej mali angažovať. Nevylúčil však ani spoluprácu so sudcom Najvyššieho súdu a neúspešným prezidentským kandidátom Štefanom Harabinom.

Stranu vraj plánuje Mečiar predstaviť začiatkom septembra, kandidátku po oznámení termínu parlamentných volieb. Predpokladá, že to bude v novembri.

"Zatiaľ som ten, čo pomáha. Momentálne som robil veľmi veľa na tom, aby sa utvoril ten spodok. Táto práca trvala dva roky. Máme celé okresy, kde sú organizácie otvorené a čakajú na pokyn. Tu je ešte toľko vecí vo vývoji, ktoré prebiehajú. Možno to vyvrcholí tak, že budem  niekde na 150. mieste na kandidátke, možno na prvom alebo druhom a možno nebudem vôbec," povedal Mečiar.

Mená ľudí v staronovej strane nebudú pre voličov podľa Mečiara "žiadni neznámi, čo z niekade vyjdú a človek sa čuduje, kto to je".

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Štefan Harabin

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.