Aj teplota má vplyv na našu psychiku. Zapamätajte si číslo 22,2 °C

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Jeden hormón v našom tele trpí raz ročne.

Iste ste si sami na sebe všimli, že aj počasie vám dokáže pokaziť, ale aj zlepšiť náladu. Odborníci sa dokonca počas ročných období stretávajú aj so sezónnymi poruchami, hlavne na jeseň. V tomto období je kratšia doba slnečného svitu, ktorý ovplyvňuje tvorbu melatonínu. Je dôležitý pre naše pocity.

Psychológ Robert Krause vo svoje poradni prezradil, že dva mesiace v roku majú dokonca vplyv na zvýšenie kriminality. "Teplota okolo 25 stupňov je komfortná práci. Teplota 28 stupňov je dobrá pre relax pri vode. Ak hovoríme o športe, ideálna je 15 až 16 stupňov, hlavne pri vytrvalostných športoch. Avšak ideálny priemer z hľadiska psychológie je 22,2 stupňa," konštatoval.

Vo videu však nájdete aj odpoveď na to, prečo človek horšie znáša teplo ako zimu a čo sa deje s vašou mysľou a telom. Dal aj pár rád, ako si môžete pomôcť a užiť mentálny relax. Zároveň vysvetlil, prečo je dôležité vedieť vo vzťahu k sebe samému, aké "počasie" si nosíme v duši.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti