Únos Andrey Vlčekovej: Obžalovaný jej matke povedal slová, na ktoré tak skoro nezabudne

Matku dvoch detí mali uniesť spred materskej školy v Hlohovci ešte v zime 2016.

Matka nezvestnej Hlohovčanky Andrey Vlčekovej sa prvýkrát pozrela do očí mužom, ktorí jej zrejme uniesli dcéru. Tá je nezvestná už dva roky a osem mesiacov. Zmiznutie matky dvoch maloletých chlapcov zabezpečil jej exmanžel Miroslav Vlček. Jeden z obžalovaných Andreinej matke povedal v piatok pred súdom dve vety, na ktoré tak skoro nezabudne.    

Vojtech Olé, Mladen Despotovski a Jozef Peter. Údajní členovia organizovanej skupiny. Podľa obžaloby práve títo traja muži sú za únosom nezvestnej Andrey.

Miroslav Vlček vraj ponúkol tridsaťtisíc eur, automobil Porsche a rodinný dom vykonávateľovi únosu Vojtechovi Olému. Z dohodnutých peňazí mu údajne dal Vlček 15-tisíc eur, aby vyplatil ďalších dvoch spolupáchateľov.

Zvyšnú sumu mu vraj prisľúbil po spáchaní skutku. Drahé auto a dom mal dostať, keď Andreu unesú a situácia sa upokojí. Vojtech Olé sa matke zmiznutej ženy na súde priznal, že jej dcéru uniesol.

"Pani svedkyňa, volám sa Vojtech Olé a ja sa Vám verejne ospravedlňujem napriek tomu, že je tu niečo také, čo sa nedá ospravedlniť. Môžem Vám sľúbiť, že či už vnútri alebo vonku určite sa dopátram k informáciám, ktoré pomôžu nájsť vašu dcéru," povedal obžalovaný Vojtech Olé.

Tvrdí, že pri únose mu pomáhal Despotovski i Peter. Tí to, ale odmietajú. "Z mojej strany je isté, že to nespáchal so mnou ani s pánom Despotovskim. Spáchal to s inými, ktorí nie sú obvinení a ktorých doteraz kryje," reagoval obžalovaný Mladen Despotovski.

Vojtech Olé dva dni sledoval Andrein denný režim. Trinásteho decembra 2016 presne o 7:40 ju všetci traja podľa inštrukcii Vlčekovej exmanžela mali spred materskej školy v Hlohovci uniesť. Miroslav Vlček si sofistikovane zabezpečoval alibi. Kým unášali jeho bývalú manželku, on sa účelovo zdržiaval v kaviarni v Hlohovci.

Reportáž nakrúcal Roman Ruttkay


TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Vlček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.