Výpoveď dostala aj preto, že je žena! Viera Petrášová vyhrala spor s Národným lesníckym centrom

Napätie v práci sa začalo stupňovať, keď sa jej nadriadeným stal muž, ktorému pred pár rokmi šéfovala ona.

Výpoveď dostala aj preto, že je žena! Viera Petrášová vyhrala spor s Národným lesníckym centrom. Súdila sa desať rokov, teraz hovorí, že sa jednoducho nechcela vzdať!

Podľa Viery Petrášovej sa napätie v práci začalo stupňovať, keď sa jej nadriadeným stal muž, ktorému pred pár rokmi na ministerstve pôdohospodárstva šéfovala ona. V Národnom lesníckom centre mala vypracované dva projektové zámery, vedenie ich však po dokončení odmietlo posunúť dalej.

"Podobný projekt jej mužského kolegu, ktorý mal menej skúseností ako ona, ktorý mal v tom čase nižšie vzdelanie, predložený bol," uviedla jej obhajkyňa.

Toto bol jeden z argumentov v žalobe o neplatnosť výpovede z dôvodu diskriminácie, ktorú Viera Petrášová neskôr podala. Súd to neskôr podľa nej vyhodnotil ako obťažovanie. Keď jej stopli projekty, dali jej podpísať dodatok k pracovnej zmluve - v ktorom ju preradili na nižšiu pracovnú pozíciu a vzali časť peňazí. Keď to odmietla, dali jej výpoveď.

Odborníčka na lesníctvo si našla prácu v Nitre na vysokej škole. Odlúčenie od rodiny, pretrhnutie sociálnych väzieb aj kariérneho rastu. Preto teraz v inom súdnom spore žiada od lesníckeho centra aj finančné odškodné a náhradu mzdy.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti