Dnes nás opäť čaká peklo, potom príde 10-stupňová teplotná zmena

1_gudo_tvnoviny.mp4
Zdroj: Cherries/shutterstock.com

Večer príde od západu zmena v počasí v podobe studeného frontu.

Dnes bude na väčšine územia Slovenska horúco, teplota môže miestami vystúpiť až na 36 stupňov Celzia. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahy 1. a 2. stupňa pre väčšinu územia Slovenska. V platnosti budú od 13.00 do 19.00 h.

Večer by horúčavy mali vystriedať búrky. Najmä na západe Slovenska môže spadnúť 20 - 40 milimetrov zrážok. Hrozí preto zvýšenie hladiny malých vodných tokov a zatopenie pivníc, podjazdov a podchodov.

Okrem toho môžu padať krúpy a fúkať silný vietor s rýchlosťou v nárazoch do 85 kilometrov za hodinu. Výstraha pred búrkami platí od pondelka 21.00 h až do utorkového (13. 8.) rána.

Prichádza zmena

Večer príde od západu zmena v počasí v podobe studeného frontu. Tentokrát sa bude jednať o pomerne výrazný studený front, nakoľko prinesie ochladenie o 5 až 10 stupňov, píše Severe Weather Slovakia na Facebooku.

V utorok tak bude maximálne okolo 26 stupňov. Tento teplotný rozdiel najviac pocítia ľudia na západnom Slovensku. Na strednom a východnom Slovensku sa front zvlní a v utorok aj počas dňa bude šanca na búrky. Na juhovýchode budú teploty ešte stále okolo 30 stupňov.

BRATISLAVA/Tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovensko

Dôležité udalosti