O stoličku starostu sa opäť uchádza kandidát s kriminálnou minulosťou. Tvrdí, že je už čistý

kotleba_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Podľa generálnej prokuratúry to ale nie je pravda.

Kandidát na starostu Žehne pri Prešove zrejme opäť klamal. Podľa generálnej prokuratúry nemá stále čistý register trestov. Pre jeho kriminálnu minulosť zrušil Ústavný súd minuloročné komunálne voľby, o starostovskú stoličku ale bojuje ďalej.

Atila Géňa vlani voľby vyhral, hoci bol v minulosti súdený za podvod, lúpež, spreneveru, ale aj sexuálne zneužívanie maloletého chlapca.

Až po voľbách na podnet neúspešného kandidáta Ústavný súd preveril jeho kriminálnu minulosť a voľby vyhlásil za neplatné.

Nového starostu si preto v Žehni  budú voliť v doplňujúcich voľbách 21. septembra. O starostovskú stoličku sa opäť uchádza aj Atila Géňa, tvrdí, že všetky tresty z minulosti sa mu na súde už podarilo zahladiť. To však podľa prokuratúry nie je pravda. 

Jeden nezahladený trest za lúpež sa pred volebnou komisiou snažil opäť zatajiť. Na Generálnu prokuratúru dokonca opakovane volal, aby mu ho už vo výpise neuvádzali, čo sa mu však ale nepodarilo.

Potom, čo ho volebná komisia odmietla zaregistrovať, sa strana, ktorá ho nominovala, obrátila na súd.

Kandidát na starostu dnes už s nami o tom hovoriť nechcel. Miestna volebná komisia už ale zaregistrovaného kandidáta  vyradiť nemôže. Je tak celkom možné, že sa v obci volebné fiasko zopakuje. Ústavný súd totiž môže konať až po voľbách.  V Strane tolerancie a spolunažívania má ich kandidát zatiaľ stále plnú podporu.


PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.