Slováci išli pracovať do Volkswagenu v Nemecku. Ubytovanie, ktoré dostali, prirovnávajú k väzeniu

Bez názvu.png
Zdroj: Facebook/Priznania zamestnancov VW

Sľubovali im slušné ubytovanie pre dve osoby, skončili v malých lodných kajutách.

Loď plná hrdze. Zamestnanci Volkswagenu, ktorí išli pracovať do Nemecka, zrejme ostali riadne sklamaní. Ubytovali ich v lodných kajutách. Fotky už začali kolovať na sociálnej sieti. 

Na stránke Priznania VW zamestnancov sa objavil status o tom, že izby sú príliš malé pre štyroch ubytovaných, okno sa vraj otvoriť ani nedá, nemajú chladničku a skrinky sú zhrdzavené. Pôvodne im vraj bolo sľúbené ubytovanie po dvoch na izbe s kompletným servisom.


"Ľudia boli vyslaní z VW Slovakia do Nemecka - Emden a Wolfsburg. Toto dostali ako ubytovanie. Choré. Podpísali zmluvy pre VW Nemecko a takto sa o nich postarali. Išli na nábeh nového Golfu a Passatu. Majú robiť ranné/poobedné/nočné zmeny a toto má byť ich ubytovanie na niekoľko mesiacov. Štyria ludia na jednej izbe bez ničoho," napísal nám náš divák, ktorý ale chcel ostať v anonymite.

Do Nemeckého závodu pricestovala zo Slovenska asi stovka zamestnancov, ktorá tam má pracovať tri mesiace. Fotky a reakcie od ľudí dostal aj samotný Vokswagen Slovakia hneď po ich príchode na miesto. Tvrdí, že ubytovanie je neakceptovateľné a situáciu začali okamžite riešiť.

"Zhodnotili sme sa, že ubytovanie na mieste vyslania, za ktoré je zodpovedná a zabezpečovala ho hostiteľská spoločnosť, je pre našich zamestnancov neakceptovateľné. Preto sme okamžite kontaktovali príslušné zodpovedné oddelenia vo Wolfsburgu, ako aj v hostiteľskom závode, aby čo najskôr zabezpečili adekvátne ubytovanie. Pri doterajších vyslaniach v tomto závode, ako aj v iných koncernových závodoch, sme neevidovali žiadne pripomienky ku kvalite ubytovania. O to viac nás vzniknutá situácia mrzí a veríme v jej skoré vyriešenie," reagovala hovorkyňa Volkswagenu Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.


K situácii sa na Facebooku vyjadrila aj Základná organizácia OZ Kovo Volkswagen Slovakia. Tá potvrdila, že dostala podnet od svojich zamestnancov, ktorí boli vyslaní na pracovnú cestu do nemeckého závodu VW Emden, práve kvôli ubytovaniu, ktoré nespĺňa základné štandardy.

„Situáciou sa už momentálne zaoberá personálne oddelenie, ktoré to rieši aj s personálnym oddelením v Nemecku. Dotknutých zamestnancov prosíme o trpezlivosť a veríme, že daný problém bude urýchlene vyriešený k spokojnosti našich zamestnancov,“ reagovala Základná organizácia OZ Kovo Volkswagen Slovakia na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Priznania zamestnancov VW

BRATISLAVA/zž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti