Kočner so Zsuzsovou plánovali podvod. Chceli si najať bezdomovca

Marian Kočner.
Marian Kočner. Zdroj: TASR

Vyplýva to z komunikácie cez aplikáciu Threema.

Marian Kočner pred svojim zadržaním po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej plánoval podvod. Vyplýva to z komunikácie cez aplikáciu Threema s obvinenou z objednávky tejto vraždy Alenou Zsuzsovou. Informujú o tom Aktuality.

Dvojica si chcela nájsť bezdomovca, pre ktorého pripravovali falošné doklady. „Zajtra začínam s prípravou akcie ‚bezdomovec'," píše Kočner 3. apríla minulého roka Zsuzsovej.

V komunikácii sú opatrní, nepíšu žiadne konkrétne názvy firiem či mená. „Musíme to urobiť, aby nás za tým nenašli," vysvetľuje Kočner.

Úlohou Zsuzsovej bolo zohnať bezdomovca, teda takzvaného bieleho koňa a napísať naňho firmu.„Niekto musí vlastniť dve pohľadávky na jeho firmu. A tie museli nejak vzniknúť. Niekto ich musí vlastniť a prihlásiť do konkurzu. Musia byť reálne, aby ich súd nepoprel. Keď sa to podarí, niekde musia odísť lóve... Capisco? A všetko musí sadnúť na chlp," písal Kočner Zuszsovej.

Kočner dopĺňa, že firma bezdomovca bude dlhovať peniaze, konkrétne dve pohľadávky, inej, jemu blízkej firme. Takýmto spôsobom by potom mohol vyviesť majetok z firmy bezdomovca cez spriaznenú firmu až do svojich rúk. Jeho meno by však v celom reťazci nefigurovalo.

Kočner priznáva, že sa mu minuli „spoľahliví ľudia" a celý nápad si musí rozkresliť na tabuľu. O šesť dní neskôr Zsuzsová oznamuje Kočnerovi, že ich vytypovaný biely kôň sa zrejme stratil a pol roka o ňom nikto nepočul. Ubezpečuje ho však, že „druhý týpek" je k dispozícii.

Dvojica ďalej rieši, aké falošné doklady, napríklad pas či vodičák, dajú vyrobiť a koľko ich to bude stáť, aby mal ich nasadený človek dôveryhodnú identitu pred úradmi.

Zsuzsová si preto pýta fotografiu existujúceho dokladu, pravdepodobne na to, aby dala vyrobiť vernú kópiu originálneho dokladu, na ktorom bude fotografia ich nového bieleho koňa.

Zdá sa, že dvojica už má s výrobou falošných dokladov skúsenosti. „Ja neviem, asi toľko, čo minule. Stoja 10, ale pre mňa tuším za sedem. Skúsim to dať na päť. A potom každý úkon 300 namiesto 500," spresňuje cenník Zsuzsová.

O niekoľko dní neskôr Kočner odhalil o kúsok viac z akcie „bezdomovec". Píše správy o tom, ako študuje materiály z katastra, ku ktorým sa dostal. V tomto prípade tak zrejme malo ísť o podvod s nehnuteľnosťami.

„Vyzerá, že časť z toho majú urobenú dobre. A časť zas dobre pre nás. Takže kontrolujem pomer," písal Kočner Zsuzsovej.

Neskôr však stráca trpezlivosť a Zsuzovej len napíše expresívnu správu: „Do p**e, ešte furt lúskam súdne judikáty. Ku**a tam. Ale verím, že to vyriešim. Do p**e tam, nebudú ma je**ť."

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.