Domáce

Športové gymnázium je ponorené do smútku

Horiace sviečky pred gymnáziom Jozefa Herdu, ktorého študenti sa stali obeťami nehody.
Zdroj: TASR

Pomoc ponúkajú ľudia z celého Slovenska.

Športové gymnázium v Trnave, ktoré prišlo pri tragickej nehode autobusu o štyri svoje žiačky, je ponorené do smútku. Väčšina jeho študentov a pedagógovia dnes prišli na vyučovanie v čiernom oblečení a každý z nich sa pristavil pri sviečkach, ktoré horia na schodisku pred budovou na pamiatku zosnulých.

Zdroj: TASR

"Nechávame na zváženie pedagógov, ako bude prebiehať deň," povedal riaditeľ školy Jozef Jančovič. Učitelia podľa jeho slov absolvovali v nedeľu 8. júna podvečer stretnutie s krízovými psychológmi z Modrého anjela, ktorí im poradili, ako postupovať v situácii, v akej sa ocitli. Pohreb jedného dievčaťa sa uskutoční dnes, v utorok druhý a pravdepodobne v stredu 11. júna ďalšie dva.

Na štvrtok 12. alebo piatok 13. júna chce škola podľa Jančoviča potom zorganizovať spoločnú rozlúčku pred budovou školy. "Hlásia sa nám mnohí ľudia s ponukou pomoci, kvetov a vencov, táto tragédia, zdá sa, zasiahla celé Slovensko," povedal Jančovič. 

Zdroj: TV Markíza,

Pomôcť je pripravený aj zriaďovateľ školy Trnavský samosprávny kraj, riaditeľ má na dnes dohovorené stretnutie s jeho predsedom Tiborom Mikušom. "Medzi prvými sa mi prihlásil náš absolvent a priateľ školy, televízny redaktor Patrik Herman. Ponúkol morálnu podporu a priniesol každej z postihnutých rodín finančný príspevok od dobrých ľudí," informoval Jančovič.

Všetky tragicky zomrelé dievčatá chodili, ako dodal, do jednej triedy a tri z nich pracovali ako redaktorky dlhodobo úspešného školského časopisu Nový Blesk. 

Nehoda na úseku diaľnice D1 za Piešťanmi v smere na Hlohovec sa stala v piatok 6. júna medzi 74. a 75. kilometrom. V autobuse sa viezlo 29 žiakov gymnázia a dve učiteľky, štyri dievčatá utrpeli na mieste zranenia nezlučiteľné so životom. Voči vodičovi autobusu začala polícia trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie.

TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.