A opäť je v hre to, na čo v lete zabúdame

Žena vo fontáne - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Horúčavy nás potrápia, nezabudnite na pitný režim.

Horúčavy, ktoré zasiahli v týchto dňoch Slovensko, prinášajú so sebou aj zdravotné riziká, ktoré môžu spôsobovať kolapsové stavy. Problém môžu mať napríklad ľudia s kardiovaskulárnymi ochoreniami, vysokým krvným tlakom či hormonálnymi ochoreniami, ako aj starší ľudia.

Ľudia by počas horúčav mali dbať na dodržiavanie pitného režimu. Dospelý človek by mal počas dňa vypiť najmenej tri litre nápojov.

"Nevhodné sú však nápoje s obsahom cukru, kofeínu, chinínu či alkoholu. Do pitného režimu sa teda nezapočítavajú tekutiny prijaté vo forme malinoviek, piva, alkoholu, kávy. Ideálna je obyčajná voda," uvádza úrad verejného zdravotníctva.

Zdroj: SITA

Na priame slnenie sú vhodné len ranné a neskoré popoludňajšie hodiny, pri opaľovaní či výlete do prírody treba používať krémy s ochranným faktorom pred UV žiarením.

Odev a horúce dni

Počas teplých dní sa odporúča nosiť podľa možnosti odev svetlých farieb a z prírodných materiálov, má byť ľahký, vzdušný a voľného strihu. "Syntetické materiály nie sú vhodné, pretože neumožňujú odparovanie potu," vysvetľuje ÚVZ.

Počas teplých mesiacov môžu byť viac nebezpečné potraviny, ktoré si vyžadujú podmienky chladenia a potraviny v systéme rýchleho občerstvenia. Nakúpené chladené či mrazené potraviny treba preto čo najskôr prepraviť domov do chladničky, pokiaľ sa mrazené potraviny cestou rozmrazia, nemali by sa už opätovne zamrazovať, treba ich spracovať.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti