Na Slovensku sa chystá revolučná novinka v platbách: Prevod z banky do banky za pár sekúnd

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza,

Jedna z bánk už prezradila aj možný termín spustenia.

Na Slovensku sa chystá revolučná novinka v platbách. Po novom by ste mohli mať peniaze po poslaní z jedného účtu na druhý medzi odlišnými bankami do pár sekúnd. A to aj cez víkend a v noci. Jedna z bánk už naznačila aj možný dátum, kedy by sme mohli túto službu využívať aj v praxi.

„Je na samotných bankách, kedy budú technicky a procesne pripravené na poskytovanie okamžitých platieb svojim klientom. Pri okamžitej platbe nielen banka platiteľa, ktorá iniciuje platbu, ale aj banka príjemcu, musí byť pripravená spracovať okamžitú platbu do 10 sekúnd," uviedla pre portál zive.sk Národná banka Slovenska.

Komerčné banky potvrdzujú, že majú o tzv. instantné platby záujem, ale potrebujú ešte čas na prípravu. VÚB jediná priblížila aj možný štart novej služby. „Predpoklad je v druhom polroku 2020," povedal pre portál PR manažér Dominik Miša.

Je ale veľmi pravdepodobné, že túto novinku banky nespustia naraz. Napríklad v susednom Česku takéto platby ponúkajú len tri banky, pridať sa však chce ďalších päť.

Čo sa týka poplatku, tak NBS odkazuje, že všetko bude záležať na samotnej banke. U našich západných susedov je v dvoch bankách takáto platba zdarma, jedna si účtuje 0,04 eura.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Platba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.