Tvár najväčších lekárskych protestov na Slovensku vraj ide opäť do politiky

Viki Ráková ako Ildikó Komárom
Zdroj: TASR

Kollár má vraj kandidovať za stranu exministra zdravotníctva.

Predseda Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár údajne mieri do novovznikajúcej strany exministra zdravotníctva Tomáša Druckera. Informuje portál aktuality. sk , ktorému to potvrdila dva nezávislé zdroje.

Ako ďalej píše obaja spolu diskutujú o situácii v zdravotníctve, ale spomínanú informáciu jednoznačne nepotvrdili. „Naše zdravotníctvo potrebuje zdravé vízie a koncepčné zmeny. A pretože pán Drucker je človek, ktorému nie je stav nášho zanedbaného zdravotníctva ani dnes ľahostajný, diskutujeme o hľadaní riešení s neodmysliteľnou účasťou odborníkov vo veci nevyhnutnej zmeny systému," vyhlásil Kollár pre portál.

Do politiky sa snažil gynekológ dostať viackrát, kandidoval aj za stranu bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča - HZD, ktorá už dnes neexistuje.

Kollár viedol v roku 2011 dodnes najväčší protest lekárov v dejinách Slovenska. Vtedajšia predsedníčka vlády Iveta Radičová vtedy dokonca vyhlásila núdzový stav z obavy, že pacientov nebude mať kto liečiť. Šéfom rezortu zdravotníctva bol Ivan Uhliarik.

Drucker pred týždňom na sociálnej sieti oznámil, že začína zbierať podpisy pre svoju stanu, tkorá sa má volať Dobrá voľba.


Zdroj: Facebook/Tomáš Drucker

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tomáš drucker

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.