Roky bol vo vegetatívnom stave, lekári ho odpisovali. Oddaná manželka sa dočkala zázraku

Gábor Gál a Monika Jankovská.
Zdroj: Shutterstock.com

Počas celého obdobia sa o neho starala minimálne 20 hodín denne.

Zázrak z Číny. Muž z mesta Xiang-jang z provincie Chu-pej sa po piatich rokoch prebral z kómy. Píše Daily Mail.

Muž menom Li Zhihua utrpel pri dopravnej nehode v auguste 2013 vážne poranenie mozgu. Prakticky v sekunde sa zmenil život aj jeho polovičke.

Tá sa o neho starala viac ako 20 hodín denne, doslova cez deň aj v noci, aby ho mohla nakŕmiť, prezliecť a podobne. Za kľúčové považovala neustále s ním komunikovať.

„Keď ho previezli do nemocnice, bol vo vegetatívnom stave. Nemohol na nič reagovať," hovorí doktor z nemocnice, kde pacienta po nehode priviezli.

Jeho manželka tvrdí, že doktori jej na rovinu povedali, že takýto stav môže byť trvalý. S tým sa však odmietla zmieriť a chcela odborníkom ukázať, že sa mýlia.

Dennodenne bola v jeho prítomnosti, pričom mu púšťala jeho obľúbené piesne vo viere, že raz sa jeho stav zlepší.

Podľa doktorov bol tento krok veľmi dôležitým, keďže sa púšťaním hudby stimuloval mužov nervový systém.

Manželka, ktorá počas celého obdobia spávala v priemere len dve až tri hodiny a stratila minimálne 10 kilogramov opisuje aj starostlivosť o svoju lásku.

„Veľmi opatrne som mu do úst vložila jedlo, následne som mu jemne stlačila jazyk, čím som mu dala najavo, že môže jesť," hovorí.

Po viac ako dvetisíc dňoch sa muž akoby zázrakom prebral a manželke ako prvé povedal: „Žena moja, milujem ťa!". Muž je v súčasnosti v nemocnici, kde podstupuje liečbu a začína robiť prvé pohyby.

Hoci má muž zatiaľ problém s artikuláciou, doktori nemajú žiadne pochybnosti o tom, že si plne uvedomuje dianie okolo seba.

Doktori hovoria, že muž čoraz viac robí pokroky. „Nikdy to nevzdám. Pokiaľ budem žiť, vždy sa o neho postarám," doplnila jeho manželka.

PEKING/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti