Zúfalá situácia v Malackách: Budovu tanečnej akadémie dvakrát po sebe vytopili splašky

Voda a splašky kontaminovali špeciálne podložky, na ktorých cvičili aj malé bábätká.

Intenzívne búrky trápia viaceré slovenské mestá. Upchané dažďové vpuste a veľa betónových plôch dokážu za pár minút spraviť z parkoviska kúpalisko.

Netrvalo to ani hodinu. Voda sa nečakane dovalila a do Malaciek prichádzalo jedno hasičské auto za druhým. Spôsob, akým sa voda rútila do priestorov miestnej tanečnej akadémie, by čakal málokto.

Voda aj s fekáliami vytekala z dvoch toaliet a zaplavila 180 štvorcových metrov. Poškodila omietky aj cvičebné pomôcky. Niekoľko týždňov to upratovali a dezinfikovali. Keď to bolo hotové, znova.

A tak znovu nastúpil každý kto mohol a bol ochotný pomôcť a vodu spolu so splaškami vynášali.

Voda a splašky kontaminovali špeciálne podložky, na ktorých cvičili aj malé bábätká. Už sa nedajú vyčistiť, a tak musia 30 kusov vyhodiť.

Bratislavská vodárenská spoločnosť uviedla, že kanalizácia v inkriminovanom čase nestíhala odvádzať veľké množstvo odpadovej vody a cez kanalizačnú prípojku tanečnej školy sa dostávala do objektu.

BVS tiež upozorňuje, že sa v meste rozrastá bytová výstavba, ktorá sa pripája do jestvujúcej vodohospodárskej infraštruktúry, ktorá je už niekde na hranici svojej kapacity.


MALACKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti