Mysleli si, že kupujú byt, no naleteli podvodníkovi: Takto od nich vymámil tisícky eur

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Nekonala sa ani prehliadka bytu.

Na inzerát na známej internetovej inzertnej stránke o predaji 3-izbového bytu na Mojmírovej ulici v Bánovciach nad Bebravou zareagoval 28-ročný Vladimír. Predávajúci vystupoval pod menom zamestnanca dražobnej spoločnosti „Platiť sa oplatí" ponúkal byt veľký 72 m2 za 44 600 eur. Pán Vladimír prejavil záujem o byt a po vypísaní „prihlášky" vložil na bankový účet, ktorý „predávajúci" uviedol, sumu 4 460 eur. Píšu o tom policajti na sociálnej sieti.

Peniaze mali slúžiť ako finančná zábezpeka za byt. Následne sa mal po telefonickom dohovore s predávajúcim stretnúť a ísť na prehliadku bytu. To sa však nestalo. Telefónne číslo predávajúceho je nedostupné a samozrejme, sa ani žiadna prehliadka bytu nekonala. Vladimír si uvedomil, že „naletel" podvodníkovi.

Zdroj: Polícia SR

Podobne prišla o peniaze aj mladá, 22-ročná Petronela. Taktiež zareagovala na inzerát. V ponuke bol 2-izbový byt v Bánovciach nad Bebravou za 34 600 eur

"Po telefonickej dohode s „predávajúcim" poslala na účet 3.640 eur, ktoré mali slúžiť ako záloha u notára. V podvodnom konaní muž, ktorý sa vydával taktiež za zamestnanca dražobnej spoločnosti, ktorá vyzýva, že platiť sa oplatí pokračoval. Žiadal od mladej ženy ďalšie peniaze vo výške 1.730 €, ako doplatok zálohy notárovi," napísala polícia s tým, že mladá žena mu tieto peniaze už neposlala.

Neznámy páchateľ tak od mladých ľudí vymámil viac ako osem tisíc eur.

BÁNOVCE NAD BEBERAVOU/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bánovce nad bebravou

Dôležité udalosti