Vieme, komu by mohli patriť kostrové pozostatky z hrzdzavého vraku v Hričovskom kanáli

Pani Zuzana.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Policajti už začali zisťovať komu kosti patria.

Hričovský kanál Váhu odhaľuje tajomstvá. Vodohospodári ho budú postupne vypúšťať ešte pár týždňov. Na bahennom dne už našli niekoľko áut. A v niektorých aj ľudské pozostatky. Z obyčajného vraku sa tak v okamihu stáva dôkazový materiál pre políciu a súdnych lekárov.

Zhrdzavené vraky postupne vyťahujú na breh. Na dne museli byť veľmi dlho. Nález v jednom z áut okamžite prerušil vodohospodárom všetky práce. „V osobnom motorovom vozidle boli nájdené kostrové pozostatky neznámej osoby," potvrdila Nikola Kováčová z komunikačného oddelenia Žilinskej polície.

Policajti už začali zisťovať komu kosti patria. Forenzní experti to dokážu aj z malých úlomkov.

„Je to celé veľmi komplikované, ale dá sa to," hovoril súdny lekár Ľubomír Straka.

Súdny lekár zo skúsenosti vie, že to, čo sa s ľudským telom stane na vzduchu za týždeň, pod vodou trvá osem týždňov, nuž a pod zemou dva. Neprítomnosť kyslíka všetky procesy spomalí.

Rýchlosť rozkladu ovplyvňujú najmä okolité podmienky. „Akej teploty je voda, v ktorej sa telo nachádza, či sú tam rôzne prúdy, takisto, či tam pôsobí nejaká fauna, či sú tam prístupné nejaké mikroorganizmy alebo ryby," pokračoval Straka.

Podľa našich informácií by pozostatky mohli patriť mužovi z Považia. Ten sa pred rokmi stratil bez stopy. Miestni ale tvrdia niečo iné.

Viac zisťoval Marian Lechan


ŽILINA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tajomstvo

Dôležité udalosti