Viete si vybrať plavky, ktoré sa hodia vašej postave?

Plavky leto
Zdroj: Shutterstock.com

Správnymi trikmi sa dajú zvýrazniť prednosti.

Vyzliecť sa do plaviek - pre mnohých radosť, pre niektorých stres. Najmä ženy mnohokrát netušia, že správny strih im často ušetrí niekoľko hodín v posilňovni. Opticky totiž dokáže postavu zdokonaliť. No a rovnaké triky platia aj pre pánov.

Mladí ťažko uveria, že kedysi bol módny len jeden druh plaviek. Dnes sa to v obchodoch, aj na trhoch hýri všetkými možnými farbami. Nosia sa zvieracie motívy, aj námornícky štýl.

Ako si ich vybrať správne plavky?

No aby plavky aj niečo vydržali, treba sa o ne po kúpaní správne postarať. „Treba preprať v obyčajnej vode tečúcej, čo nám tečie z vodovodu," povedala nám predavačka Monika.

Zdroj: Victoria's Secret

Módne trendy sú jedna vec, ale aby plavky aj dobre sedeli tak na ženách, ako aj na mužoch, treba ich prispôsobiť aj postave. Či už sme od prírody ploché, štíhle, vysoké, alebo nízke, správnymi trikmi sa dajú potlačiť nedostatky a zvýrazniť prednosti.

„Žena, napríklad ktorá má užšie ramená a širšie boky, odporúčam, aby to vzorovanie bolo skôr na tej vrchnej časti tých plaviek, " hovorí módna štylistka Andrea Ziegler.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Pre dievčatá s malými prsiami je dobré nosiť vzory a volány, ktoré objem opticky vytvoria. No a pre tie, ktoré trápi opačný problém, stavte na kostice, upravia tvar. 

 


Ani páni už nevystačia na plážach s trenírkami. Čoraz viac je takých, ktorí sa snažia držať krok s módou. Aj oni chcú byť na pláži pekní. Aj pre nich existujú výstuže, sexi plavky, či trenky. Nohy sa opticky predĺžia, ak sú plavky vykrojené. No nemali by byť príliš tesné.

„Niektoré štúdie poukazujú, že tesná spodné bielizeň alebo tesné nohavice môžu viesť k zhoršenému prekrveniu semenníkov a spätnému zhoršenému návratu krvi, ischémii, a teda k horšej spermiogenéze spermií," vysvetľuje , urológ a sexuológ Jozef Dúbravický.


BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti