Aby ste zabránili rozchodu, treba vkladať body do citovej banky

Ilustračná snímka.
Zdroj: CandyBox Images/shutterstock.com

Po oznámení jedným z partnerom to nemusí však byť definitívny koniec.

Po nevere sa môže stať, že ju nakoniec páry neustoja a prichádza rozchod. Táto nepríjemná časť vzťahou veľmi ovplyvňuje náš život. Vedci dokonca zistili, že mozog ľudí po rozchode je porovnateľný s mozgom narkomanov.

Psychológ v pravidelnej poradni vysvetlil, že existuje niekoľko fáz rozchodu: latentná, spúšťacia, fáza asymetrických rozhodnutí, fantazijná, paradoxná a fáza ukončenia alebo obnovenia.

"Mnoho ľudí žije vedľa seba a nežijú so sebou. Je veľmi dôležité, aby sme venovali čas a pozornosť rozvíjaniu vzťahu. Napr. aj po rokoch by sa mali partneri vrátiť k zvykom zo začiatku vzťahu," hovorí.

Na videu Krause vysvetlil jednotlivé fázy rozchodu, ktoré ovplyvňujú budúcnosť vzťahu. Upozorňuje však, že nie vždy oznámení rozchod sa môže skončiť rozchodom.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.


BRATISLAVA/markiza.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.