Domáce

Dobodanej poštárke chcú skrátiť maródku. Prečítajte si, čo za tým môže byť

19 SN Postarka navratka.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Prečítajte si, čo za tým môže byť

Strašidelný zážitok má za sebou mladá poštárka zo Spišskej Novej Vsi. Koncom februára ju priamo na ulici pri roznášaní pošty prepadol mladý muž. Ukradol jej tašku a bodol do stehna. Pred vykrvácaním ju zachránil len včasný zákrok záchranárov. Zdá sa, že jej problémy sa nekončia. Rana je zahojená, ale noha ju stále bolí.


„Nevládzem chodiť, nevládzem dlho stáť a ani sedieť." sťažuje sa prepadnutá poštárka Veronika.

Liečenie a následnú rehabilitáciu v nemocnici ukončila už v marci.

to bolí, nikto to neriešil, že si mám na to zvyknúť. Keď som chodila aj na rehabilitácie, bolo to v poriadku, zlepšovalo sa to. Odkedy nechodím na rehabilitácie, je to čím ďalej tým horšie. Pán primár povedal, že už ďalšiu liečbu nevyžadujem a ukončil aj rehabilitácie," opisuje svoj osud Veronika.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Cieľom všetkého je podľa Veroniky čo najskoršie ukončenie maródky. Mladá žena je presvedčená, že maródku jej chcú skrátiť preto, že páchateľ a útočník je synom jednej zo zamestnankýň nemocnice v Spišskej Novej Vsi.

„Ten páchateľ by mal menší trest, keby som ukončila úraz," vysvetľuje poštárka.
Iný ako profesionálny prístup svojich lekárov nemocnica kategoricky odmieta. Pacientke pripomína prepúšťaciu správu, kde jej lekár odporúča prísť na kontrolu aj v prípade, ak sa jej stav nebude zlepšovať. Zároveň ju obvodná lekárka poslala na ďalšie odborné vyšetrenia. Veronike končí 30. júna pracovná zmluva s poštou. Prácu doručovateľky by zatiaľ robiť nedokázala.

„Určite nie, ja mám problém niesť 5-kilovú tašku. Keď nenastúpim, tak asi skončím," konštatuje Veronika.

„V prípade, ak by chcela pani na pošte naďalej pracovať ako poštová doručovateľka, zmluvu by sme jej predĺžili na neurčitý čas," povedala hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

Ak jej zdravotný stav nedovolí ďalej vykonávať túto prácu, Slovenská pošta bude pre ňu hľadať inú vhodnú pracovnú pozíciu.

SPIŠKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.