Šéf vojenských tajných vlastní ďalšie lukratívne pozemky. Chatu si stavia priamo v národnom parku

CHLAPEC_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Ján Balciar pritom už raz vysvetľoval pôvod svojho majetku, keď sa na verejnosť prevalila informácia, že má pri svojom mene v katastri napísaných viac ako 20 nehnuteľností.

Šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar vlastní ďalšie zaujímavé pozemky. V národnom parku na vrchu Lenivá v Nízkych Tatrách si stavia chatu, píšu Aktuality.sk. Portál informuje, že štátny majetok v národnom parku sa cez prostredníka spojeného s mafiou dostal až k šéfovi vojenskej tajnej služby.

Ján Balciar pritom už raz vysvetľoval pôvod svojho majetku, keď sa na verejnosť prevalila informácia, že má pri svojom mene v katastri napísaných viac ako 20 nehnuteľností.

Na Balciarových pozemkoch donedávna stála drevená chatka. Na jej mieste sú už vybetónované nové základy na väčšiu stavbu.

Povolenie na výstavbu chaty dostal Balciar od stavebného úradu v Beňuši, pod ktorý spadá aj obec Jarabá. Šéf tohto úradu Emil Caban podľa portálu nevidí žiadny dôvod na to, aby sa stavbou chaty na úrade zaoberali. Ani rozliaty betón priamo na turistickom chodníku podľa neho nie je dôvod na to, aby urobili stavebný dozor.

Stavba nie je označená ani oplotená

Stavenisko však zjavne porušuje stavebný zákon, keďže stavba nie je označená a oplotená, dodávajú Aktuality. Balciar tvrdí, že je všetko v poriadku. Novú rekreačnú chatu s názvom Barborka začal stavať po získaní všetkých potrebných povolení, povedal pre portál.

Správa NAPANT však stavbu preverí. Výstavbu Balciarovej chaty podmienila tým, že bude stáť na pôvodných základoch pôvodnej chaty Barbora. Ako uvádzajú Aktuality.sk, z fotografií je ale zrejmé, že výstavba novej chaty prebieha na oveľa väčšom pôdoryse ako pôvodná chata.

BRATISLAVA/aktuality.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján Balciar

Dôležité udalosti