Pellegrini dúfa, že bude na kandidátke Smeru vo voľbách: Cíti sa byť jasným sociálnym demokratom

Vladislava Trokhimchuková utýrala na smrť svojho syna
Vladislava Trokhimchuková utýrala na smrť svojho syna Zdroj: TASR

Verí, že spolu s Robertom Ficom budú otvorene a pragmaticky diskutovať o tom, akoby mala vyzerať kandidátna listina strany do volieb.

Predseda vlády a podpredseda koaličnej strany Smer-SD Peter Pellegrini sa cíti byť jasným sociálnym demokratom, politika sociálnej demokracie je mu blízka a na svojom politickom presvedčení nemieni nič meniť. Na novinársku otázku, či bude na kandidátke Smeru-SD do parlamentných volieb, uviedol, že "zatiaľ všetko vyzerá, že áno".

Verí, že spolu s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom a ďalšími podpredsedami strany budú otvorene a pragmaticky diskutovať o tom, akoby mala vyzerať kandidátna listina Smeru-SD do volieb. 

"Určite si každý vyjadríme svoj názor, koho by sme si na kandidátke vedeli predstaviť, koho nie. Tak ako sa vyvíja terajšia diskusia, myslím si, že nájdeme správny recept na to, aby Smer-SD naďalej zostal súčasťou politického života na Slovensku a udržal si svoj vplyv a podporu," skonštatoval Pellegrini. 

Tvrdí, že chce prispieť k tomu, aby Smer-SD znovu vyhral parlamentné voľby a dostal poverenie na zostavenie vlády. Koho si vie predstaviť na kandidátke strany a koho nie, chce najprv povedať svojim kolegom. V lete sa však už vyjadril, že si nemyslí, aby mal byť na kandidačnej listine Smeru-SD bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

Predseda Smeru-SD Fico v auguste povedal, že je pripravený urobiť rozhodnutia v záujme toho, aby strana vyhrala budúcoročné parlamentné voľby. Pripustil, že by nemusel by byť ani na čele kandidačnej listiny. K voľbám sa podľa svojich slov postaví tak, aby ich Smer-SD vyhral. Dodal, že za stranu môže kandidovať každý, kto je dnes vo významnej funkcii, narážal tým aj na Pellegriniho. Pripomenul však, že kandidátku navrhuje predseda strany a schvaľuje ju predsedníctvo.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.