Policajta stála fuška život. Usmrtila ho elektrina pri montáži rozvodov

Skupina okolo Alena Zsuzsovej.
Zdroj: TV Markíza

Žena, ktorej ich montoval, mu len krátko pred nešťastím uvarila kávu

Tragicky sa skončila montáž elektrických rozvodov v levickom činžiaku. Priamo na chodbe činžiaka v Leviciach zabila elektrina 43-ročného muža. Mestský policajt podľa všetkého iba pomáhal vo firme, ktorá rozvody montovala.

V elektrickej rozvodnej skrini muž s kolegom montovali televízny káblový rozvod. Vtom ho nečakane zasiahol elektrický prúd. Jeho kolega okamžite začal volať o pomoc.

Žena, ktorej rozvody montovali, ostala v šoku. Len krátko pred tým obom uvarila kávu. Muž bol po zásahu prúdom na mieste mŕtvy.

Podľa obhliadajúceho lekára Juraja Orsága mu elektrický prúd zapríčinil zástavu srdca. „Došlo k náhodnému dotyku poškodeného so živými časťami elektrickej inštalácie. Doterajšie zistenia nasvedčujú na možné nelegálne zamestnávanie poškodeného," konštatoval hlavný inšpektor práce z Nitry Róbert Bulla.

Inšpektori práce predbežne zistili viacero závažných nedostatkov. Ako dodal Bulla protiprávny stav je v oblasti organizácie práce, najmä používali nebezpečný pracovný postup a živé časti elektrickej inštalácie neboli zabezpečené proti dotyku.

S vedením firmy, pre ktorú muž pracoval, sa reportérovi Karolovi Mindákovi nepodarilo skontaktovať. No od inšpektorátu práce jej hrozí pokuta. Pri zistení porušenie bezpečnosti pri práci až do výšky 200-tisíc eur, pri nelegálnom zamestnávaní tiež v rozsahu od 2 000 do 200-tisíc eur.

Muž pracoval na mestskej polícii tu vo Vrábľoch päť rokov. Ešte do rána slúžil a na fušku v Leviciach išiel po nočnej.

Inšpektori práce a policajti budú okolnosti tohto nešťastia naďalej dôkladne preverovať.


LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti