Rodine na samote blesk zlikvidoval elektrickú prípojku. Opravu majú platiť z vlastného

Distribučka im nechce zaplatiť za prácu mimo ich pozemku.

Blesk im zlikvidoval elektrickú prípojku na stĺpe. Teraz žijú v provizórnom stave. Rodina z Banskej Bystrice, ktorá býva na samote, by si mala celú opravu zaplatiť z vlastného vrecka. Považujú to za nespravodlivé.

Domová prípojka, z ktorej trčia na priamo dotiahnuté elektrické káble. Tak fungujú Fízerovci od minulého týždňa, keď blesk poškodil stĺp vedenia. Energetici poruchu opravili ešte v ten deň. „Spravili to kadejako ako sa dalo, ponaťahovali tie káble a išli preč. Spravili to proste provizórne," posťažovala sa obyvateľka domu Andrea Fízerová

V dome žije aj svokra, ktorá trpí chronickou obštrukciou pľúc a v spánku sa jej zastavuje dýchanie. Prístroj, v ktorom je kyslík, funguje na elektrinu a bez nej nemôže fungovať.

Fízerovci vravia, že rýchly zásah elektrikárov je jedna vec. Druhá, aby to urobili tak, ako sa má. Keď sa rodina zaujímala o riadnu nápravu, odpoveď ich nepotešila. „Povedali nám, že sme ako súkromný objekt, a že my si to máme spraviť sami na vlastné náklady a zavolať si súkromného elektrikára," tvrdí pani Andrea.

Inak povedané, od stĺpa pri ceste si vraj elektrinu budú musieť dotiahnuť za vlastné. Pani Fízerovej sa nepáči, že má platiť za robotu mimo jej pozemku.

„Naša spoločnosť je veľmi prísne regulovaná Úradom pre reguláciu sieťových odvetví, ktorý dohliada na všetky pravidlá a prevádzkovania distribučnej sústavy. Tieto pravidlá sú nastavené, my sme povinný ich dodržiavať," povedal nám hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Fízerovcom tak neostáva iné, len siahnuť na úspory a neočakávanú poruchu zaplatiť z vlastného vrecka.

Nakrúcal reportér Ľubo Fronko.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Blesk

Dôležité udalosti