Rajtár podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s údajnou komunikáciou Kočnera

Moderátor Michal Kovačič.
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Tvrdí, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestných činov krivého obvinenia a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár (SaS) podal v stredu trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s údajnou komunikáciou Mariana Kočnera z aplikácie Threema.

Tvrdí, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestných činov krivého obvinenia a zneužitia právomoci verejného činiteľa. V trestnom oznámení spomína okrem Mariana Kočnera, ktorý je obžalovaný z vraždy novinára, aj syna majiteľa bezpečnostnej firmy Bonul Norberta Bödöra.

Poslanec tak urobil na základe zverejnených častí údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. Tvrdí, že sa ho mali pokúšať diskreditovať. V trestnom oznámení dodáva, že sa Marian K. podľa prepisu mal pokúšať „získať kontaktné údaje, ako mail a telefón, prostredníctvom Aleny Zsuzsovej, a to s najväčšou pravdepodobnosťou s cieľom sledovania".

„Z uvedeného sa preto javí, že Marian K. mal dosah na bližšie neidentifikovaných príslušníkov Policajného zboru, ktorí ho mali, ako sám uvádza, poslúchať," myslí si Rajtár. Je presvedčený, že vzniká podozrenie že Norbert Bödör mohol lustrácie v policajných databázach či monitorovanie mailov a telefónov zabezpečovať pre Mariana Kočnera.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti