Pri učení netreba zabúdať na "morského koníka" v mozgu

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/Elena Stepanova

Využívať by ste mali aj mnemotechnické pomôcky.

Prvé dni nie sú pre deti v škole, ktorá sa začala tento týždeň, až také náročné. No postupom času budú na vaše ratolesti kladené vyššie nároky a učenia bude pribúdať.

V našej pravidelnej piatkovej poradni vám psychológ Robert Krause povie, ako sa dá so školákmi efektívnejšie učiť. Podľa jeho slov je dôležité zapojiť do tohto procesu zrak, sluch, naše pocity, čuch a chuť.

Tvrdí, že dobre si zapamätáme veci, ktoré nesú v sebe emočnú stopu. A v neposlednom rade nám pri zapamätaní si pomáhajú mnemotechnické pomôcky. Nemali by sme zabúdať, že učenie by malo byť zábavné. A pokojne počas učenia môžete aj vysávať.

Na videu nájdete aj Krauseho odpoveď na otázku, prečo by sme mali pri učení počúvať hudbu a chodiť.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti