NAKA vzala mobily aj asistentke poslanca za SMER a správkyni konkurzu v kauzách Kočnera

Nela Slováková na otvorení nového kasína.
Zdroj: TASR

Táto akcia súvisela so začatým stíhaním vo veci zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčných trestných činov.

Pri zaisťovacej akcii policajti z NAKA nevzali mobily len sudcom, prokurátorovi a Monike Jankovskej, ktorá sa vzdala funkcie štátnej tajomníčky MS SR. Televízia Markíza zistila, že oň prišli aj ďalšie dve ženy. Viaceré zdroje z vyšetrovania nám potvrdili, že aparáty vzali asistentke poslanca Národnej rady za Smer a právničke, ktorá pôsobila ako správkyňa konkurznej podstaty v kauzách spájaných s Marianom Kočnerom.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry mali v rukách pri tejto akcii príkaz na odňatie veci od prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Okrem mobilu Moniky Jankovskej, sudcu Vladimíra Sklenku, sudkyni Miriam Repákovej, Andrei Haitovej, Zuzany Maruniakovej a prokurátora Bystríka Paloviča, požiadali o vydanie aparátu aj ďalšie dve ženy.

Zdroj: TASR

Firma Gapeja podľa neho skončila v konkurze aj s Kočnerovými pozemkami v Čunove, ktoré boli predmetom dražby. Namiesto 23 miliónov, za ktoré ich Kočner pôvodne predával, mali podľa znalca hodnotu len 116-tisíc eur. Kočnerova cena z roku 2010 bola teda takmer dvestonásobná.

Správkyňa Timár Myjavcová riadila podľa Kuciakových zistení aj konkurz firmy Welten, a.s. z ďalšej Kočnerovej kauzy. Išlo v nej o golfový areál v Báči, pri ktorého predaji prišiel štát na DPH o približne štyri milióny eur.

TV Markíza oslovila právničku Evu Timár Myjavcovú. Pýtali sme sa jej, či jej policajti zaistili mobil. Do telefónu povedala, že sa nám momentálne nemôže venovať, lebo práve niečo vybavuje a nech jej skúsime zavolať neskôr. Na priamu otázku o odobratí mobilu neodpovedala a znova zopakovala, že sa nám momentálne nevie venovať.

Asistentka poslanca a kamarátka Jankovskej

Druhou ženou, ktorú policajti vyzvali, aby im vydala mobil, má byť asistentka poslanca Národnej rady Jozefa Bučeka - Darina Lenártová. Podľa verejne dostupných informácií na webovej stránke parlamentu berie za túto prácu 550 eur mesačne.

Zmluvu za tieto služby má uzatvorenú podľa centrálneho registra od septembra 2016 na spoločnosť Double Acting, s. r. o. a má podľa nej "poskytovať odborné a administratívne služby spojené s výkonom mandátu poslanca podľa pokynov a požiadaviek poslanca."

Darina Lenártová je kamarátka bývalej štátnej tajomníčky Monika Jankovskej. Pózujú spolu na niekoľkých fotografiách.

Zdroj: Facebook/D.Lenártová

Táto akcia súvisela so začatým trestným stíhaním vo veci zločinu prijímania úplatku, prečinu podplácania a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Žiadnej konkrétnej osobe v týchto konaniach nebolo vznesené obvinenie," uviedol pre TV Markíza Michal Slivka.

Darine Lenártovej sme poslali mail prostredníctvom jej nadriadeného, zatiaľ na otázky nereagovala.

Dnes sme oslovili jej nadriadeného poslanca NR SR za SMER-SD Jozefa Bučeka. TV Markíza povedal, že o tom, že jej vzali mobil nič nevie, ale bude sa s ňou o tom rozprávať.


 

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti