Domáce

Kiska načrtol, ako bude deliť plat

Andrej Kiska
Zdroj: SITA

Do úradu nastúpi v nedeľu 15. júna.

Nastupujúci prezident Andrej Kiska načrtol, ako bude deliť svoj plat.  Už dávnejšie totiž sľúbil, že o peniaze sa podelí. Prezident pritom v "čistom" zarába približne 6600 eur mesačne.

"Môj plán je taký – osloviť najväčšie charitatívne organizácie, ako je Liga proti rakovine, Plamienok, Dobrý anjel. Chcem od tých, čo priamo poznajú rodiny, ktoré bojujú s osudom a o ktoré sa štát nedokáže postarať, aby mi tie najťažšie príbehy dali a vybrali z nich, komu sa tento plat bude rozdeľovať," zhrnul Kiska.

Pri úradovaní sa chce oprieť aj o ľudí z tímu terajšieho prezidenta Ivana Gašparoviča. Očakáva, že aspoň niekoľko mesiacov bude v pezidentskej kancelárii naďalej pracovať šéf protokolu Peter Priputen či kancelár Ján Šoth.

Kiskova manželka Martina ostane v ústraní. "Moja manželka sa viackrát vyjadrila, že v prvom rade pokladá za svoju najväčšiu životnú prioritu a zmysel života to, že sa bude starať o naše malé deti... Na inaugurácii ju určite uvidíte a potom sa uvidí, ako sa situácia bude vyvíjať," dodal.

Hneď po inaugurácii Kiska odcestuje do Budapešti na summit prezidentov V4 za prítomnosti nemeckého prezidenta.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/ SITA, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.