Zlákali ich do Anglicka. Sľúbili im 400 libier týždenne, dostali len 20

Gangstrov zo Slovenska u nás ale súdiť nebudú.

Lákali ich na štedré zárobky do Anglicka. Realita však bola úplne iná. Ľudia museli v zahraničí otročiť. Polícia tam rozbila otrokársky gang.

Po členoch gangu, ktorí zotročoval ľudí v zahraničí, pátrali policajti aj v Michalovciach. Susedia vraj o ich aktivitách nevedeli.

Polícia na Slovensku zatkla jedného, ďalších štyroch členov gangu v Nemecku a v Holandsku. V rokoch 2008 až 2019 sa mali podieľať na obchodovaní s ľuďmi a legalizovať príjmy z trestnej činnosti.

Hlavne chudobných lákali na dobre platenú prácu v Anglicku. Sľubovali im 400 libier týždenne za prácu v reštauráciách a autoumyvárkach s tým, že zadarmo budú mať dopravu, ubytovanie a jedlo. Nič z toho nebola pravda.

„Museli pracovať 14 hodín denne, šesť dní v týždni a za prácu im dávali 20 libier týždenne," povedal k prípadu hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Ostatné peniaze si vraj skupina medzi sebou rozdelila.

Polícia celkovo zadržala piatich Michalovčanov, sú medzi nimi aj tri ženy. Pred sudcu sa zrejme nepostavia na Slovensku. Aktuálne prebieha ich vydanie do Anglicka a Severného Írska.

Spoločný anglicko-slovenský vyšetrovací tím policajtov počas medzinárodnej akcie zadržal zatiaľ 17 osôb, pravdepodobne ich ale bude oveľa viac.

Nakrúcal reportér Vladimír Bučko.


MICHALOVCE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michalovce

Dôležité udalosti