Zoltán Andruskó a Tomáš Szabó sa báli, že ich Miroslav Marček prezradí

Obvinení z úkladnej vraždy - Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Zoltán Andruskó
Obvinení z úkladnej vraždy - Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Zoltán Andruskó Zdroj: Facebook

Prečítajte si časť ich komunikácie, ktorú má TV Markíza k dispozícii.

Zoltán Andruskó a Tomáš Szabó sa báli, že ich Miroslav Marček prezradí. Vyplýva to z dôkazov, ktoré spomína vyšetrovateľ v dokumente v súvislosti s prípravami vrážd prokurátorov a advokáta. Obvinení muži sa dohadovali, že bývalému vojakovi nemôžu povedať všetko a mali strach, že niekomu povie to, čo nemá.

Z uznesenia o obvinení vyplýva, že Zoltán Andruskó, ktorý s policajtmi spolupracuje od začiatku vyšetrovania, mal v mobile nainštalovanú aplikáciu na nahrávanie hovorov. Vyšetrovateľ píše, že v prípade citlivých vecí, ale obvinení muži medzi sebou komunikovali cez threemu a podobne.

Zdroj: TV Markíza

Toto je podľa uznesenia zrejme komunikácia o skúške zbrane. Medzi dôkazmi sú totiž najmä hovory či správy z obdobia od júna do septembra 2018. No a práve v tom čase mali prebrať objednávku na vraždu prokurátora Petra Šufliarskeho a intenzívne ho sledovali. V nasledujúcej komunikácii sa boja prezradenia.

Zdroj: TV Markíza

Slovom „darček" mali vraj označovať zbraň. No a Miroslav Marček mal v tom čase novú partnerku. Szabó s Andruskóom nechceli, aby jej zbraň ukazoval. Podľa vyšetrovateľa sa hlavne obávali, že jej prezradí niečo o vraždách. Dôkazom by mala byť aj táto správa Szabóa Andruskóovi.

Zdroj: TV Markíza

Slovo darček, teda zrejme zbraň, spomína Szabó aj v ďalšej komunikácii určenej Andruskóovi.

Zdroj: TV Markíza

Túto obavu vyslovil Szabó v septembri 2018 - pár dní pred tým ako ich všetkých zadržali pre vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. No a samopaly, ktoré mali byť určené na likvidáciu Petra Šufliarskeho, našli policajti u Miroslava Marčeka.

Tomáš Szabó a Miroslav Marček sú pritom bratranci. Jeden bol vyšetrovateľ, druhý vojak. Obaja prešli v minulosti špeciálnym výcvikom, pracovali na lodiach na mori ako ozbrojení ochrankári. Marček s vyšetrovateľmi spolupracuje od apríla tohto roka

. Tomáš Szabó v súvislosti s prípravami vrážd potvrdil, že Andruskó im zadal objednávku na likvidácie prokurátorov Maroša Žilinku aj Petra Šufliarskeho, ale odmietol akúkoľvek účasť na páchaní zločinov.

Tému spracovala Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti