Domáce

Všetko pre deti – cyklisti úspešne zvládli náročné etapy cez Tatry

6.jpg

Skutočne sa zapotili.

Po dvoch dňoch strávených v Prešove si to cyklisti namierili do ďalšej krásnej časti Slovenska, do Tatier.

Cestou do Tatranskej Lomnice si urobili zastávku v obci Kamenica. „Choré detičky neobchádza žiaden kút Slovenska. Rodina Piskurových má za sebou ťažké obdobie, najmladší člen si zákernú chorobu zažil na vlastnej koži.

Som šťastný, že sa s ňou úspešne popasoval," s úsmevom na tvári objasnil zastávku v Kamenici Miroslav Bílik, zakladateľ OZ Deťom pre život.

Zdroj: TVMarkíza

V Kamenici na štadióne si cyklisti s miestnymi deťmi zahrali aj futbal. Potom opäť sadli na bicykle smerom na Tatry a následne sa vydali do Banskej Bystrice. Šťastnú cestu im poprial primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš spoločne s deťmi zo základnej školy v Tatranskej Lomnici.

Priať im šťastie a veľa síl bolo rozhodne na mieste, štvrtá etapa totiž pokojne môže dostať prívlastok horská. Okrem Tatier sa cyklisti úspešne popasovali aj s Čertovicou. 

Zdroj: TVMarkíza

Štvrtú etapu ukončili cyklisti na mieste, kde deti zvádzajú boj s onkologickými ochoreniami, v nemocnici v Banskej Bystrici. Darčeky a veselá nálada aspoň na chvíľu vyčarili detičkám úsmev na tvári.

Viac informácií nájdete na Na bicykli deťom.

Zdroj: TVMarkíza

Zdroj: TVMarkíza

BRATISLAVA/TVMarkíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti